Bitva o Moravu na Štěrkovišti!

V sobotu Panteři přivítají v moravském derby tým itelligence Bulldogs Brno. Půjde již o třinácté střetnutí těchto týmů v základní části.

V sobotu 7. 10. od 19 hodin začne již dvanáctá Bitva o Moravu mezi Hu-Fa Panthers Otrokovice a itelligence Bulldogs Brno ve sportovní hale Štěrkoviště v Otrokovicích. Domácí tým vstupuje do utkání jako šestý tým aktuální tabulky Tipsport Superligy, přičemž po šesti odehraných kolech dokázali získat 9 bodů. Hosté sice figurují až na dvanácté příčce, ovšem na Otrokovice ztrácí pouhé 3 body a ještě mají odehrán o jeden zápas méně. Z toho lze vyčíst, jak je letos tabulka vyrovnaná, a že každý bod bude na konci základní části důležitý. Protože jde o derby, tak nelze říci, který tým je v tomto utkání favoritem.

V minulém kole dokázali Panteři zvítězit na půdě nováčka ze Znojma 5:1, když po dvou brankách si připsali Zapletal s Kostkou. V tomto utkání ukázali, že Otrokovic jsou zkušenější týmem a zápas od začátku až do konce měli pod kontrolou a odvezli si tak zasloužené 3 body. Bulldoci přivítali doma tým FBC Ostrava, nad kterým vedli po brankách Kladiva a Sládečka na začátku druhé třetiny už 2:0, ovšem brzy snížil Sládek na 2:1. Utkání zřejmě rozhodla 35. minuta, kdy falouval Bauer unikajícího hráče Ostravy, takže rozhodčí odpískali trestné střílení. Proti tomuto rozhodnutí Bauer protestoval a obdržel osobní trest na 10 minut za nesportovní chování. Ostrava nájezd proměnila a bylo to 2:2. Hned po buly nešťastně fauloval Sládeček Mendreka a dostal 5 minutový trest. Ostrava dlouhou přesilovku využila a šla do vedení. Bulldoci sice dokázali ve třetí třetině vyrovnat, ale necelých 10 minut před koncem rozhodl o výhře Ostravy Zbořil.

Vzájemná bilance týmů je vyrovnaná, každý tým dokázal pětkrát vyhrát a dvakrát zápas rozhodlo až prodloužení. V loňské sezóně každý tým dokázal využít domácího prostředí, ve kterém zvítězil. Lídři na straně domácích jsou Pešat a Zapetal s 11 respektive 10 kanadskými body. Na straně hostů je to Černoch a Coufal se 12 respektive 6 kanadskými body.

Jak dopadne v pořadí třináctá Bitva o Moravu?

Zápas začína v sobotu 7. 10. 2017 na SH Štěrkoviště v Otrokovicích.