Dorostenci postupují do první ligy

V neděli čekal dorostence na sportovní hale Štěrkoviště poslední zápas sezony. V odvetném utkání baráže o první ligu dorostenců se střetli s kyjovským FBC Dragons. Z prvního zápasu si dorostenci vezli výhru 6:2, čili bylo nezbytné alespoň udržet čtyřbrankový náskok z prvního zápasu.

Zápas ale začal lépe pro soupeře z Kyjova. Draci se ujali vedení, ovšem útočník Otrokovic Jan Hrtús dokázal zužitkovat krásnou přihrávku před bránu a srovnal na 1:1. Soupeř ale předváděl velmi dobře organizovanou obranu a na mladých hráčích Panterů byla patrná nervozita. Lehkost, s jakou zvládli první zápas, se najednou vytratila a tvořit hru do dobře organizované defenzivy soupeře Panterům dělalo velké problémy. Draci se svou houževnatostí dokázali prosazovat a v polovině zápasu vedli už 1:4, co byla pro otrokovické dorostence velmi těžká situace. Branka ale přišla v pravou chvíli, Martin Janeček zaskočil protihráče rychlým napadáním a i přes spekulace rozhodčích a soupeře byla branka uznána. Pět minut před koncem ještě snížil na 3:4 Ondřej Kahoun a soupeř by v tu chvíli musel vstřelit během pěti minut čtyři tři branky. Poté, co byli Draci donuceni otevřít svou hru a útočit, bylo pro Pantery snadnější dostávat se do kombinací a rozehrávat své akce. Další branka už však nepadla, a tak dorostenci Panthers Otrokovice poprvé v historii postupují do nejvyšší soutěže.

Celému týmu patří velká pochvala za píli a chuť na sobě pracovat. V sestavě, která se o postup zasloužila, pravidelně nastupovalo 6 starších žáků. Skvělí byli ale především zkušenější hráči, kteří mladší spoluhráče vzali mezi sebe do party a každý trénink i zápas je podporovali a předávali jim své zkušenosti.

Sestava: Vičánek (Doležal) - Štěpánek, Popovský, Zdražil, Pšenčík, Řezáč P. - Janeček, Jančík, Samohýl, Kahoun, Štourač J., Hrtús, Kopčil, Zdráhal, Zouhar, Krčma.