Dorostenci slaví postup do baráže

Dorostenci neměli oddych ani o velikonočních prázdninách. Na Bílou sobotu odcestovali na turnaj do Bystřice pod Hostýnem, kde je čekali poslední dva zápasy 2. ligy dorostenců v letošní sezoně. Soupeři jim byly týmy FBC Slovácko a FbC Floorbee Orel Uherský Brod. K tomu, aby po 24 kolech skončili na prvním místě v tabulce potřebovali získat alespoň bod.

K prvnímu zápasu se postavili proti Slovácku. Soupeř přijel ve značně oslabené sestavě a Panteři se rychle ujali vedení. Slováckým hráčům rychle docházeli síly a dorostenci postupně navyšovali vedení. Po dvou třetinách na tabuli svítilo skóre 5:0 a o zápasu bylo prakticky rozhodnuto. V závěrečné části přidali Panteři ještě čtyři góly, ale radost otrokovickým brankářům Vičánkovi a Doležalovi zkazili i hráči Slovácka, kteří vsítili v poslední třetině čestnou branku. Panteři úvodní zápas na turnaji zvládli poměrem 9:1.

K druhému utkání již Otrokovice nastupovaly s jistotou postupu do baráže, a tak muž s maskou Martin Vičánek nastoupil v útoku. Spoluhráčům dokazoval, že ani v poli by se neztratil, a v zápase se dvakrát dokázal gólově prosadit. Ani Uherský Brod nepřijel v nejsilnější možné sestavě a na zápase bylo znát, že je to poslední kolo, ve kterém prakticky o nic nejde. Panteři zvítězili nad Orly poměrem 11:2 a s 64 body na kontě postupují do baráže o 1. ligu dorostenců.

Soupeřem Panterů v baráži bude FBC Dragons. Tým z Kyjova skončil se ziskem 48 bodů na druhém místě za Bulldogs Brno "B" ve druhé skupině jihomoravské ligy juniorů. První barážový zápas (hraje se systémem doma-venku) se odehraje v Kyjově již tuto sobotu 22. 4.

Sestava: Vičánek (Doležal) - Štěpánek, Popovský, Řezáč P., Kopčil - Jančík, Janeček, Samohýl, Hrtús, Štourač J., Kahoun, Krčma, Zdráhal, Zouhar.