Dorostenci v Havířově porazili Vítkovice

Dorostenci v neděli cestovali do Havířova, kde odehráli dvě poslední utkání v této sezoně. Nejdříve odehráli remízové utkání proti Znojmu a poté dokázali porazit Vítkovice. Z posledních čtyřech utkání byli dorostenci třikrát vítězní a jednou hráli nerozhodně.

Panthers Otrokovice – TJ Znojmo LAUFEN CZ 3:3

První utkání začínalo ve 13 hodin a soupeřem Panterů byli hráči Znojma. Od úvodu utkání diváci mohli vidět šance na obou stranách, ale jako první se prosadili hráči ze Zlínského kraje. V čase 9:15 dokázal Kopecký překonat Lysák a poslal Pantery do vedení. Další branka v první části nepadla. Ve druhé třetině se dokázali prosadit znojemští hráči. Dvě minuty od začátku druhého dějství se trefil Neubauer. Poté mělo Znojmo možnost přesilové hry, protože Hrtús byl vyloučen na 2 minuty za hrubost. Panteři oslabení zvládli a následně se dokázali prosadit. Před závěrem druhé části se trefil ještě Popovský. Panteři tak šli do závěrečné třetiny s dvoubrankovým náskokem. Ve třetí třetině hráči Znojma zlepšili svou hru a dokázali zatlačit Pantery do obrany. Nejdřív snížili zásluhou Maška, a poté necelé dvě minuty před koncem vyrovnali, když závěrečnou hru bez brankáře využil Neubauer.

Komentář trenéra: „První třetinu jsme zvládli docela v pohodě, byli jsme víc na míčku a měli více střel a více šancí. Druhou třetinu jsme sice vyhráli, ale byla spíše vyrovnaná, kde jsme se nemohli dostat přes dobře bránicí Znojmo. Třetí část Znojmo na nás zatlačilo, potřebovali vyhrát, aby se zachránili. Ale na můj vkus málo makali. Naše nasazení bylo bídné, a proto si z tohoto zápasu nevezeme 3 body.“

1.SC TEMPISH Vítkovice – Panthers Otrokovice2:3

Ke druhému utkání se proti Otrokovicím postavili hráči Vítkovic. Úvod zápas, který začal zhruba hodinu po skončení prvního duelu Panterů, patřil Vítkovicím. Jejich aktivní hra dělala otrokovickým borcům problémy. Po čtyřech minutách hry byl vyloučen otrokovický Matyáš. Vítkovice ukázali, že jim přesilové hry jdou, protože už po patnácti vteřinách ji dokázali využít. Trefil se Češek. Na tuto branku ovšem Panteři odpověděli o necelé dvě minuty později, když se po samostatné akci trefil Samohýl. Šance přibývali na obou stranách, ale další branka padla až dvacet vteřin před koncem první třetiny. Vlastní branku si vstřelil vítkovický Grobař. Panteři tak šli do šťastného vedení 1:2. Ve druhé třetiny měli oba týmy spoustu šancí, ale ani jeden z brankářů žádný střelecký pokus za svá záda nepustil. Vstup do závěrečné třetiny měli lepší Otrokovice, které dokázaly už po minutě hry zvýšit na 1:3. Vítkovice dobývaly branku Panterů, ale obrana v čele s brankářem Mráčkem fungovala skvěle. Snížení přišlo až dvě minuty před koncem, ale více Panteři Vítkovicím už nedovolili a zvítězili nad třetím týmem soutěže 2:3.

Komentář trenéra: „Poslední zápas sezóny, a hlavně zápas proti Vítkovicím, které kluci tak moc chtěli porazit. Od rozcvičky bylo jasné, který tým je více vyhecovaný. Myslím, že jsme zvládli zapas jak takticky, tak fyzicky. Kluci hráli obětavě a nevypustili jediný souboj. Zápas byl dost vyostřený, ale kluci se soustředili jen na zápas. Myslím si, že výhra je zasloužena a jsem rád, že jsme zvládli konec sezóny.