Dorostencům se v domácím prostředí nedařilo

Dorostenci o uplynulém víkendu hráli v domácím prostředí na Štěrkovišti. Síly změřili s Hattrickem Brno a Vsetínem.

Panthers Otrokovice – FBŠ Hummel Hattrick Brno 3:5

V neděli od 10 hodin začalo utkání mezi Otrokovicemi a Brnem. Jednalo se o souboj týmů, které v tabulce dělily pouhé tři body. V první třetině ani jeden z týmů nedokázal vstřelit branku, přestože si oba vyzkoušeli hru v početní výhodě. Druhá část pokračovalo ve stejném duchu jako první, tedy výbornými výkony brankářů. V čase 27:18 byl vyloučen otrokovický Pšenčík a hosté měli podruhé v utkání možnost přesilové hry. Tu po deseti vteřinách dokázali využít, když se trefil Suk. Další branka ve druhé části nepadla, takže před třetí třetinou domácí prohrávali 0:1. Na začátku závěrečné části utkání se tým z Brna prosadil podruhé. Následně ovšem fauloval Hájek a domácí měli příležitost ke snížení prostřednictvím přesilové hry. Ale místo branky domácích vstřelili další branku hosté, na což reagoval domácí trenér oddechovým časem. Panteři sice přesilovou hru využít nedokázali, ale chvíli po jejím vypršení se dokázali prosadit. Hráči z Brna ovšem odpověděli dalšími dvěma brankami. Tři minuty před koncem utkání byl vyloučen domácí Bartoš, což napovídalo, že hosté už utkání dohrají v klidu. Domácí ovšem nesložili zbraně a dokázali vstřelit dvě branky, ale navíc jak na snížení to už nestačilo.

Komentář trenéra: "Z mého pohledu kvalitní utkání, které rozhodly brejky soupeře. Který víceméně všechny brejky potrestal golem. Kluci začali hrát na 100% až pět minut před koncem, kde bylo vidět, že jsme lepším týmem a v zápase jsme byli minimálně vyrovnaným soupeřem. Gratulujeme soupeři ke třem bodům a děkujeme za zápas."

Panthers Otrokovice – Florbal Vsetín 4:4

Ve druhém nedělním utkání se Panteři střetli se Vsetínem. Tentokrát branky padaly už v první třetině. Domácí se dvěma rychle po sobě jdoucími brankami dostali do vedení 2:0, ale hosté dokázali zásluhou Vichtora snížit na 2:1. Do konce první části už další branka nepadla. V úvodu druhé třetiny měli hráči Vsetína možnost přesilové hry, kterou dokázali využít. A když o chvíli později se trefil Walter, tak už to bylo 2:3 z pohledu Otrokovic. V čase 23:54 byl vyloučen domácí Jančík a hosté nabídnutou přesilovou hru opět dokázali využít, díky čemuž odskočili svému soupeři na rozdíl dvou branek. V závěru třetiny se prosadil Jančík a snížil na 3:4. Ve třetí třetině se snažili domácí o vyrovnání, ale trápili se v koncovce. Pět minut před koncem byli vyloučeni hosté a domácí zásluhou Pšenčíka dokázali přesilovou hru využít. Utkání tak skončilo remízou 4:4.

Komentář trenéra: "Pokud netrefujeme branku a nedáváme góly nemůžeme vyhrávat. Děkujeme soupeři za bojovný výkon."