Junioři deklasovali své soupeře

O uplynulém víkendu junioři doma přivítali týmy Českých Budějovic a Chomutova. V obou utkání dokázali svému soupeři nastřílet minimálně 10 branek.

Panthers Otrokovice – FBC Štíři České Budějovice 11:5

V sobotu od 17 hodin ve sportovní hale na Štěrkovišti začalo utkání mezi Pantery a Štíry z Českých Budějovic. Utkání, na které přišlo 50 diváků, začalo aktivnější hrou hostí, kteří si vytvářeli první šance v utkání. Domácí se dostalo do dobrých příležitostí až v přesilové hře, kterou jim nabídl svým faulem hostující Vlček. Panteři nabídnout šanci využili za pouhých 19 vteřin. V čase 9:16 byl vyloučen domácí Zubek a hosté tak měli příležitost k vyrovnání. I přes velký tlak v přesilové hře, a i po jejím skončení ovšem branka nepadla. První třetina tak skončila ve prospěch domácích. Ve druhé třetině už padalo branek mnohem víc. Na každou branku domácích dokázali hosté odpovědět. Skóre po dvou třetinách tedy bylo 4:3. Závěrečná dvacetiminutovka byla jednoznačně v režii domácího týmu, který dokázal vstřelit hned 7 branek. Zápas tedy skončil výhrou Panterů 11:5.

Komentář trenéra domácích Michala Kvapila: “V první třetině nás velice podržel brankář Vičánek a tím jsme ustáli první třetinu a soustředili jsme se na naši hru. Povedla se nám opět třetí třetina, čímž jsme zápas dovedli do vítězství. Děkuji soupeři za utkání a přeji šťastnou cestu do Rtyně pod Krkonoší, kde přivítají Pardubice.”

Panthers Otrokovice – Florbal Chomutov 10:4

Stejně jako v sobotu se jako první do vedení dostali domácí, když se po dvou minutách trefil Zajíc. První třetina přinesla zajímavé příležitosti na obou stranách. V závěru prvního dějství byl vyloučen otrokovický Lovecký a hosté šanci v podobě přesilové hry využili. Do šaten se tak šlo za stavu 1:1. Druhá třetina patřila jednoznačně domácímu týmu, který přidával jednu branku za druhou. Zatímco hosté se trefili pouze jedno, tak domácí vsítili branek 6. Do závěrečné třetiny si tak odnášeli luxusní náskok 5 branek. Když ve třetí části Panteři přidali další dvě branky, tak bylo o vítězi rozhodnuto. Diváci sice viděli další tři branky, ale ty pouze kosmeticky upravily výsledek utkání.

Komentář domácího trenéra Michala Kvapila: “Naše vítězství nám vychytal golman, tím že jsme vydrželi první třetinu a povedl se nám nástup do druhé třetiny, kde jsme konečně využili nabídnuté šance. Děkuji za utkání a přeji šťastnou cestu domů.”