Karel Ševčík: Chceme být ještě lépe připraveni.

pátek 12.5.2017 • Matěj Kostka

Karel Ševčík povede pantery i v Superligovém ročníku 2017/2018. Jak hodnotí právě skončenou sezónu a jaké vyhlídky má do té příští? 

Jaká byla vaše první trenérská zkušenost se superligou mužů v pozici hlavního trenéra?

Byl to zápas ve Vítkovicích, hrozně jsem se na to těšil. Dostali jsme 1:5 a bylo vymalováno. Následovala další prohra 3:4 v Ostravě, bylo to těžké, nesnáším prohry. Ty prohry mě vnitřně nakoply, jsem bojovník a tohle jsem si musel vybojovat. Nechtěl jsem zklamat tým, věřil jsem tomu, co jsme dělali a jak se připravovali. Věděl jsem, že se to musí zlomit. Pak už se to srovnalo.

Jak byste zhodnotil výkony mužstva v základní části a play off?

Byly zápasy lepší i horší. Zejména mrzí domácí prohra s Pardubicemi a v Ostravě. Herní projev týmu měl posun a mužstvo si postupně začalo i více věřit. Do každého zápasu jsme šli naplno, s cílem vyhrát. Ta víra byla důležitá, byli jsme pak schopni porážet i favority. Při vyrovnanosti soutěže jsme potřebovali každý bodík. Mužstvo bylo výborně připraveno po fyzické stránce, za což patří veliký dík Marťovi Hálovi. Dříve jsme se báli padesáté minuty utkání, tam jsme v minulosti často odešli fyzicky. V letošní sezóně jsme naopak v závěru tlačili a zápasy rozhodovali. Bohužel v play-off se nám už tolik nedařilo. Tam vidím největší rezervy, na kterých musíme zapracovat. V play-off je vše rychlejší, tvrdší, těžší na psychiku… Věřím, že budeme příští rok ještě lépe připraveni a opět se posuneme.

Co chybělo k tomu, aby se série s Chodovem vrátila na šestý zápas do Otrokovic?

Velmi málo. Dnes už to mohu říct… Rozhodčí nás poškodili uznáním neregulérní branky. Do té doby jsme byli lepším týmem a vedli na Chodově 2:0. Šlo o psychologický souboj, Chodov se nemohl gólově prosadit, my jsme se nebáli útočit. Asi bychom nakonec nějaký gól dostali, ale věřím, že bychom vyhráli. Šlo o to, že dle mého neregulérní gól tým rozhodil. Rozhodila nás ta nespravedlnost, přišla ztráta koncentrace…Řada hráčů tam podala životní výkon a prohru jsme si nezasloužili. Na tým jsem byl hrdý. Ale to je prostě sport.

Vedení klubu se rozhodlo s Vámi prodloužit smlouvu o další rok, uvažoval jste o změně nebo o jiné nabídce?

Mé srdíčko vždy bude patřit Panterům, mám to tady rád. O změně jsem neuvažoval, rád bych dokončil započatou práci. Kupodivu jsem dvě nabídky dostal. Jedna byla od týmu, co by rád ochutnal zápasy play-off, ta druhá by byla velkou výzvou. Zájem samozřejmě potěší, ale opravdu se soustředím na dokončení započaté práce zde v Otrokovicích. Hodně jsem se v uplynulé sezoně naučil, pár věcí chci dělat jinak, člověk se vyvíjí. Není tajemstvím, že se hodně inspiruji v zahraničí a snažím se přenést moderní prvky, které jsou aplikovatelné na naše podmínky. Taky jsem změnil názor na koučink. Vše je o poctivé práci a chuti pomyslně táhnout za jeden provaz.

Skládáte tým na příští sezónu, dojde k radikálním změnám na soupisce družstva, opory budou pokračovat v dresu Panterů?

Zásadním pro mě bylo udržet klíčové starší hráče. Takže jsem opravdu rád, že Karel Ťopek ještě jednu sezónu zůstane a změnil rozhodnutí ukončit aktivní kariéru. Pokračovat budou samozřejmě i reprezentanti Radovan Michajlovič a Lukáš Petřík. V play-off prodali všechny své zkušenosti Marek Zapletal a Lukáš Uhrinovský. Ze střední generace jsou “držáci“ Tomáš Sovják, Martin Krchňáček, Matěj Kostka a samozřejmě Michal Nagy. Jsem rád, že zůstal pohromadě celý tým a můžeme navázat na minulou sezónu. Jednáme ještě o nějakém posílení týmu s pár hráči z okolních Superligových mužstev. Hodně chci pracovat i s talentovanými mladými hráči, kteří do klubu přicházejí. Tam vidím veliký potenciál do příštích let.

Kdybyste měl možnost posílit kádr kterýmkoliv hráčem, kdo by to byl?

Abych byl upřímný, netoužím po hvězdách v týmu. Věřím v lidi, které mám v kabině a jejich soudržnost a semknutí. To je víc než nějaká hvězda. Pokud mám jmenovat hráče, který na mě udělal dojem, tak je to Ville Lastikka . Finský reprezentant v barvách Wileru-Ersigen. Mladý skromný klučina, postavou nenápadný, ale co ten na hřišti dokáže…

Můžete nám nastínit program, který mužstvo během příštích měsíců čeká, kdy se můžeme těšit na první přípravný zápas na Štěrkovišti?

Týmu začala letní příprava, chceme být ještě lépe připraveni, takže práce je spousta. Kromě tradiční přípravy na atletickém stadionu budeme vždy jednou týdně i v hale s hokejkami. Individuálně budou hráči trénovat v posilovně a poprvé chceme letos zavést i individuální tréninky hráčů v hale. Přátelských zápasů bude podobný počet jako loni a zatím se program ladí. Párkrát si zahrajeme s Vítkovicemi, Ostravou, Brnem, Znojmem a Trenčínem. Na domácí přáteláky budeme samozřejmě diváky zvát skrz sociální sítě. Tím, že liga začíná už 1.září bude generálkou srpnový turnaj Czech open.