Mladší žáci odehráli přátelské utkání proti Holešovu

Mladší žáky v měsíci květnu čeká pestrá paleta přátelských utkání. Ideální čas, aby se otrkali a nasbírali své první zkušenosti i kluci, kteří se připojili do klubu v průběhu sezóny. Zkušenější část hráčů se připravuje na letní turnaje do Brna a Prahy.

Včera byl pozván tým z Holešova, kterým za účast touto formou děkujeme. Zápas byl rozdělen do tří třetin po patnácti minutách. Po dohodě byl zvolen největší rozměry hřiště. Z počátku se jednalo o opravdu poklidné, přátelské utkání a v první třetině diváci branku neviděli. Do druhé třetiny nastoupili oba týmy v pozměněné sestavě s větší bojovnosti za florbalovým míčem i uměním. V průběhu utkání se více dařilo mladším žákům z Holešova, kteří si vybudovali náskok 2:4. Panteři se nevzdali a v závěru utkání si vypracovali útočný tlak v pásmu a v power- play se podařilo utkání vyrovnat na konečné skóre 6:6.

Po domluvě obou stran byli k vidění i nájezdy. Bohužel ani v jedné sérii nepřešel míček za čáru a tudíž zápas skončil spravedlivou remízou pro obě strany.

Hodnocení trenéra:

"Do přátelského utkání jsme vstoupili bez prvních dvou útočných formací, které pravidelně jezdí na turnaje. Naopak dostali prostor nováčci i kluci, kteří nedostávají tolik prostoru na turnajích. Je nutné sbírat zkušenost a k tomu jsou přesně vyšité přátelské utkání. Z časového důvodu jsme byli nuceni utkání ukončit, tak třeba při příštím utkání nájezdy dokončíme. "