Panteři podlehli Bohemians až po nájezdech

V neděli odpoledne nastoupili Panteři z Otrokovic v rámci 21. kola Tipsport Superligy proti týmu FbŠ Bohemians. Utkání nakonec musely rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých byl úspěšnější pražský celek.

Do utkání vstoupili mnohem aktivněji domácí hráči, kteří zachytávali rozehrávku soupeře, díky čemuž si vytvářeli hned od úvodu dobré příležitosti ke skórování. Po 8 minutách hry byli po vzájemné rozepři vyloučeni Pešat s Růžkem. Hra tak pokračovala 4 na 4, což lépe sedělo domácímu týmu, který v této situace dokázali vstřelit obě branky úvodní třetiny.

Začátek druhé části pokračoval aktivnější hrou domácích, kteří po 31 vteřinách zvyšovali už na 3:0. Za hosty se poprvé v utkání trefil Švajný, který ve 26. minutě snížil stav na 3:1. Chvíli poté měli Bohemians výhodu první přesilové hry, tu ovšem nevyužili. Chvíli poté měli příležitost přesilové hry hosté a ti na rozdíl od domácích svou šanci využili a snížili stav na 3:2. V polovině utkání rozhodčí nařídili trestné střílení ve prospěch domácích, ovšem Michajlovič jej skvěle vychytal. Následnou přesilovou hru Panteři ubránili, ale bohužel ihned po jejím skončení inkasovali z hole Růžka. Po této brance vzali iniciativu do svých rukou hráči Otrokovic, kteří dokázali do konce druhé části vyrovnat. Do závěrečné části základní hrací doby se tak šlo za vyrovnaného stavu 4:4.

Vstup do třetí části vyšel lépe Otrokovicím, kteří se díky dobře zahraném volném úderu obrátili skóre ve svůj prospěch. V čase 50:15 byl vyloučen Cabejšek na 5 minut za sekání. Hosté tak měli příležitost zvýšit náskok a utkání definitivně rozhodnout. To se jim bohužel nepovedlo, Bohemians přesilovku ubránili a chvíli poté vyrovnali na 5:5. Šimkovu střelu dorazil z velkého brankoviště Krebner. V závěru diváci mohli vidět šance na obou stranách, ovšem ani jeden tým už další branku nepřidal.

V prodloužení probíhalo v obvyklém duchu jako celou letošní sezónu. Tým, který měl míček na svých hokejkách odvolal brankáře a zkoušel rozhodnout ve hře 4 na 3. Oba týmy ovšem skvěle bránily, takže o vítězi musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V těch se prosadili všichni střelci Bohemians zatímco Otrokovice se trefily pouze jednou.