Panteři poráží Chodov a snižují v sérii na 1:2

V sobotu otrokovická sportovní hala Štěrkoviště hostila utkání 3. čtvrtfinále Tipsport Superligy mezi domácími Hu-Fa Panthers Otrokovice a Fat Pipe Florbal Chodov. Po prvních dvou zápasech hraných v Praze vedl chodovský tým v sérii 2:0.
Superliga 2016/2017, ČF3, so 18.3.2017, SH Štěrkoviště
PANTHERS OTROKOVICE B
FAT PIPE Florbal Chodov
5:2
2:1, 1:1, 2:0

Branky a nahrávky: 4. Nagy Michal (Ťopek), 20. Uhrinovský (Nagy Michal), 32. Zapletal (Ťopek), 45. Uhrinovský (Ťopek), 60. Rozumek - 19. Pražák (Koutný), 36. Vávra (Tyl). Rozhodčí: Černý Petr, Janoušek Jiří. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 395. Střely na branku: 20:26.

PANTHERS OTROKOVICE B: Michajlovič (Malina) - Karel Ťopek, Miroslav Koníček, Ondřej Čevela, Matěj Kostka, Michal Nagy, Martin Szweda - Tomáš Olbert, Pavel Jurčík, Marek Zapletal, Martin Nagy, Martin Krchňáček, Sebastian Bobáčik, Tomáš Sovják, Lukáš Volek, Dominik Rozumek
FAT PIPE Florbal Chodov: Mück (Barák) - Pražan, Procházka, Jirásek, Sýkora, Kotlas, Bouša - Kašovský, Tyl, Vávra T., Vávra M., Pražák, Koutný, Chmelíček, Vošta, Dóža, Strachota, Plíhal

Panteři tedy věděli, že aby se nedostali do svízelné situace, museli v sobotu vyhrát. A otrokovičtí hráči na první branku také nečekali dlouho. Už ve 4. minutě využil přesilovou hru Michal Nagy a otevřel skóre zápasu. Panteři změnili obranný systém a hostům se nedařilo dobře organizovanou obranu překonávat. V polovině první třetiny dokonce ubránili přesilovou hru Chodova po vyloučení Marka Zapletala, ovšem na konci první části kapitulovali po střele z hole Petra Pražáka. Odpověď Panterů však přišla ještě před první sirénou, Nahrávku Michala Nagye zužitkoval Lukáš Uhrinovský a vrátil Otrokovicím jednobrankové vedení.

Ve druhé třetině si vytvářely dobré příležitosti oba týmy, ovšem největším problémem byla přesnost zakončení. Mezi tři tyče se tak trefil až v polovině zápasu Marek Zapletal a navýšil vedení Otrokovic na 3:1. Následně byla i domácím nabídnuta přesilová hra, tu však nedokázali otrokovičtí hráči využít. Tu samou možnost dostali i hosté a naložili s ní mnohem lépe – Marek Vávra snižoval na 3:2.

Do třetí třetiny vstoupili opět lépe domácí, ve 45. minutě na 4:2 zvyšoval krásnou kličkou Lukáš Uhrinovský. Na hřišti se poté odehrával boj o každý centimetr palubovky, Panteři svědomitě bránili své území a eliminovali chodovské příležitosti. Od 56. minuty se Chodov pokoušel o vyrovnání, ale Panteři svou svatyni ubránili, dokonce Dominik Rozumek vstřelil svou první branku v play-off v kariéře a pečetil tak výhru 5:2.

Hu-Fa Panthers Otrokovice v sobotu před úžasnými 395 diváky snížili stav série na 1:2. Další utkání odehrají v neděli v 18:00 na sportovní hale Štěrkoviště.

Komentář trenéra domácích Karla Ševčíka: Co bylo dnes, je zapomenuto. Pouze jsme splnili úkol, zítra nás čeká ještě těžší zápas. Jdeme s pokorou do dalšího boje a nedáme Chodovu ani míček zadarmo.

Komentář trennéra hostů Davida Podhráského: Otrokovice dnes chtěly vítězství o něco víc, perfektně bránily a v útoku byly velmi efektivní. I tak jsme ale mohli zápas vyhrát, ale totálně jsme selhali v zakončení. Jdeme se připravit na zítřek, chceme si odsud odvést vítězství.