Starší žáci na turnaji v Brně

Na brněnském turnaji za Panthers Otrokovice U15 nastoupil silně omlazený tým převážně třináctiletých hráčů, kteří se postupně sehrávali a jejich herní projev byl skvělý.

Panthers Otrokovice U15 – Kanonýři Kladno 2:3

První zápas odehráli starší žáci ve čtvrtek po obědě na sportovní hale VUT, kde je čekal soupeř Kanonýři Kladno. Klukům se povedl výborný vstup do utkání, když po 40 vteřinách šli do vedení, ovšem soupeř odpověděl hned po 18 vteřinách vyrovnávací brankou. Do konce první poloviny jsme vstřelili ještě jednu branku, a tak jsme do druhé půle šli s vedením 2:1. Druhá půle byla vyrovnaná ovšem závěr nám nevyšel, když jsme obdrželi dvě branky, a nakonec prohráli o gól.

Panthers Praha – Panthers Otrokovice U15 3:3

K dalšímu utkáni jsme nastoupili až v pátek ráno. Soupeřem byli pražští Panthers. Do zápasu vstoupil lépe tým z Prahy, když v se v úvodu dostal do dvougólového vedení, které vydrželo do konce první půle. V druhé půli jsme ovšem přidali na aktivitě, dokázali jsme vyrovnat a zápas nakonec skončil remízou 3:3.

Panthers Otrokovice U15 – FBC Česká Lípa 6:3

V dalším utkání ve skupině nás čekal tým FBC Česká lípa. V tomto zápase, jsme byli od začátku aktivnějším týmem. V polovině utkání Otrokovice vedli už 4:1, ovšem soupeř se nevzdával a dotáhl se na rozdíl jediné branky, ale zápas si už kluci pohlídali, přidali dvě branky a zvítězili 6:3.

TJ Znojmo – Panthers Otrokovice U15 3:6

V závěrečném utkání základní skupiny hraném v páteční podvečer nás čekal moravský tým TJ Znojmo. Průběh utkání připomínal souboj proti České Lípě. Výborný vstup do zápasu a vedení 4:0, pak ovšem přišlo polevení a soupeř se dotáhl na rozdíl jedné branky. Ovšem závěr zápasu patřil stejně jako v předchozím zápase panterům, kteří mohli slavit vítězství ve skupině 6:3.

Předkolo play-off:

Panthers Otrokovice U15 – TJ Znojmo

Postupový klíč ze skupiny nám nachystal překvapivě stejného soupeře, se kterým jsme hráli poslední zápas ve skupině předchozí den. Do zápasu kluci vstoupili sebevědomě, že už nad tímto týmem v turnaji jednou vyhráli, ale tentokrát to bylo Znojmo, kdo se ujal vedení 1:0. Naštěstí se kluci vzpamatovali ze špatného začátku a zápas otočili až na 4:1. Ve zbytku utkání už měli převahu a vítězstvím 7:3 postoupili do 1. kola play-off.

1.kolo play-off:

Tatran Střešovice Black – Panthers Otrokovice U15 5:4

V zápase se oba soupeři přetahovali o vedení, tempo hry bylo velmi vysoké a oba týmy hrály skvělý kombinační florbal. V závěrečné pasáži za stavu 4:4 si Panteři vytvořili několik gólových příležitostí, nastřelili dvě břevna a tyčku. V závěru zápasu bohužel Otrokovice inkasovaly smolný gól zpoza branky a přestože v minutovém power-play několikrát byly blízko vyrovnání, gól už nepadl.

Komentář trenéra Karla Ševčíka: Věděli jsme, že velmi omlazený tým bude mít problémy s výškou soupeřů a jediná zbraň byla rychlost a kombinace. To se nám podařilo a kluci předvedli celou řadu skvělých kombinací v rychlosti. Hráči si to na hřišti opravdu užívali, pak si to musí užívat i trenér… Kluci nebyli nijak takticky svázaní a mohli si na hřišti zkoušet kličky, střely, přihrávky co hrdlo ráčí. Jediný vyžadovaný prvek byl pohyb. Celý tým zaslouží pochvalu za předvedený výkon.

Sestava: Ondřej Buráň, Tomáš Mráček - Petr Kopecký, Pavel Štěpánek, Šimon Hanák, Erik Kouřil, Marek Souček, Jakub Holiš, Martin Ležatka, Karel Ševčík, Dan Řezáč, Lukáš Hanačík, Martin Brauner, David Švancer, Jakub Lejček

Statistiky: Ležatka 18 (11+7), Ševčík 9 (4+5) , Holiš 9 (5+4) , Souček 5 (2+3) , Kopecký 3 (2+1) , Brauner 3 (2+1) , Kouřil 2 (0+2) , Štěpánek 2 (0+2) , Řezáč 1 (1+0) , Lejček 1 (0+1)