Panteři otočili zápas na Kladně ve třetí třetině

Pantery čekal v neděli zápas s týmem, který byť je nováčkem, hodně si brousí zuby na letošní play-off. Tři body, které byly ve hře, mohou rozhodovat o příslušnosti či nepříslušnosti v první „osmičce“ po 22 kolech základní části. Panteři proto nenechali nic náhodě a na utkání vyrazili už v sobotu.

Superliga 2016/2017, 10. kolo, ne 13.11.2016, SH BIOS Kladno
Kladno
5:8
1:1,1:1,3:6

Branky a nahrávky: 20. Soukup (Schuller), 38. Nushart (Partlík), 45. Klápa (Riebauer), 46. Slivka (Soukup), 50. Louvar (Prošek) - 14. Jučík (Petřík), 26. Krchňáček, 48. Sovják (Krchňáček), 53. Volek (Kostka), 54. Zapletal (Sovják), 55. Petřík (Szweda), 60. Kostka (Jurčík), 60. Zapletal (Krchňáček) . Rozhodčí: Pangerl František, Šedivý Jiří . Vyloučení: 0:2 . Využití: 0:0 . V oslabení:0:1 . Diváci: 302 . Střely na branku: 25:22 .

Kladno: Pech (Šárka) - Pertlík, Richtr, Holčák, Prošek, Cvrček, Burian - Slivka, Přívara, Klápa, Štechmüller, Riebauer, Mandler, Richtr, Lacko, Soukup, Nushart, Louvar
PANTHERS OTROKOVICE B: Michajlovič (Majrich) - Karel Ťopek, Miroslav Koníček, Ondřej Čevela, Matěj Kostka, Martin Szweda, Michal Nagy - Tomáš Sovják, Lukáš Uhrinovský, Tomáš Olbert, Pavel Jurčík, Marek Zapletal, Dominik Vyoral, Martin Nagy, Lukáš Volek, Martin Krchňáček, Lukáš Petřík, Dominik Rozumek, Sebastián Bobáčik

To, že se hraje opravdu o hodně, ukazoval i začátek zápasu, který byl z obou stran velmi opatrný. Více ze hry měli domácí, ovšem první udeřili Panteři. Ve vlastním oslabení se trefil Pavel Jurčík, který zametal do prázdné brány po nahrávce Petříka. Právě Lukáš Petřík byl nedlouho poté vyloučen, ale Hu-Fa Panthers Otrokovice se v oslabení ubránili. Netrvalo ale dlouho a stav byl vyrovnaný, za Kladno se trefil Marek Soukup půl minuty před koncem a za tohoto stavu také první třetina skončila.

Ve druhé třetině se opět do vedení dostali Panteři po brance Krchňáčka. Druhá část byla bohatá na příležitosti, ale žádná dlouho nekončila gólem. Trefil se až ve 38. minutě domácí Nushart a vyrovnal zápas na 2:2.

Třetí třetina byla na góly nejbohatší. Vstup do poslední části se povedl kladenským hráčům, branky Klápy a Slivky dělila pouhá minuta. Skóré na 4:3 následně korigoval hostující Sovják, ale zásluhou Louvara Kladno opět odskočilo na rozdíl dvou branek. Ovšem sedm a půl minuty před koncem zápasu započal velkou stíhací jízdu Lukáš Volek, kterého následoval Marek Zapletal a stav byl vyrovnán – 5:5. Vedení v zápase na stranu Panterů překlopil Lukáš Petřík. V závěru zápasu přidali ještě branky Kostka se Zapletalem a Hu-Fa Panthers Otrokovice tak po výsledku 8:5 přivezli z Kladna veledůležité tři body po fantastické poslední „desetiminutovce“ zápasu.

Ve čtvrtek 17. 11. čeká Pantery zápas s dalším přímým konkurentem o play-off. V 18:00 se na sportovní hale Štěrkoviště postaví týmu FBC Liberec. Přijďte také povzbudit Pantery v další důležité bitvě o tři body!

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/uQM36r4yJTQ" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Komentář trenéra hostí, pana Karla Ševčíka: “Zápasu jsme věnovali mimořádnou pozornost. Podřídili jsme vítězství vše a dokonce jsme na Kladno přijeli o den dříve. Do zápasu jsme šli bez opor Karla Ťopka a Michala Nagyho, nicméně mladí náhradníci se chopili svých šancí a zahráli skvěle. V průběhu zápasu jsme nedokázali zúročit vyložené šance, přišla nervozita a pár zbytečných chyb, které soupeř potrestal. V závěru jsme se zmobilizovali, začali jsme hrát více aktivně, snažili jsme se soupeře dostat pod tlak a díky tomu se nám podařilo zápas otočit. Projevila se síla kabiny a srdíčko. Soupeři děkujeme za zápas.”

Komentář trenéra domácích, pana Jana Zahalky: “Celkem slušné utkání jsme nedokázali dotáhnout do konce, když jsme v posledních 10 minutách nedokázali udržet koncentraci a v utkání zvítězit.”