Panteři v sobotu nadělili Ostravě deset branek

12.2.2018 • Jaromír Malina

V rámci 23. kola přivítali domácí hráči Hu-Fa Panthers Otrokovice ostravské FBC. Týmy před zápasem dělilo 6 míst v tabulce Tipsport Superligy. V případě vítězství v tomto zápase by si otrokovický tým zajistil jistotu vyřazovacích soubojů, zatímco v případě výhry Ostravy by si tým ze severu Moravy udržel naději na play-off.

Začátek zápasu byl velmi vyrovnaný, ale více šancí měli domácí. Hráči Ostravy poměrně laxně rozehrávali a hned první jejich chybu potrestal Martin Szweda. Za pouhých 9 vteřin však bylo vyrovnáno - ostravský Moravčík proměnil nařízenou standardní situaci před domácí bránou. Ještě před první sirénou dokázal převrátit vedení na stranu domácích Lukáš Pešat.

Na začátku druhé třetiny byl do konce utkání za faul na Michala Nagye vyloučen hráč Jan Daniš. Panteři tedy dostali výhodu pětiminutové přesilové hry, kterou zužitkoval kapitán Karel Ťopek. V následné hře 4 proti 4, když byl vyloučen domácí Tomáš Sovják, se trefil ještě Michla Nagy po krásné kombinaci s Martinem Szwedou. Do konce druhé třetiny přidal ještě pátý gól Lukáš Petřík.

Třetí třetina byla již plně v režii domácích, kteří byly v obranném pásmu už poněkud rezignovaných ostravských hráčů jako ryby ve vodě. V poslední části zápasu ještě přidal dva přesné zásahy Lukáš Uhrinovský, ke kterému se přidali ještě Petr Kittel, Tomáš Sovják a Marek Zapletal, který stanovil konečné skóre 10:1.

V sobotu 17. 2. se v dalším domácím zápase na SH Štěrkoviště představí Panteři proti hráčům FBC Liberec. Tým ze severních Čech se pohybuje na hranici play-off, zatímco domácí Otrokovice si v případě vítězství udrží lukrativní čtvrtou příčku.

Otrokovice Domácí
10:1(2:1, 3:0, 5:0)
Ostrava Hosté
Otrokovice
Michajlovič (Malina) - Nagy, Švajný, Ťopek, Kostka, Koníček, Kvapil - Sovják, Pešat, Zapletal, Jurčík, Szweda, Kittel, Petřík, Vykopal, Uhrinovský, Kundrata
Ostrava
Laja (Kloboučník) - Hromádka, Lipový, Šebesta, Jurdzin, Kuczera - Trulík, Klimscha, Hrabal, Eichner, Šimíček, Daniš, Sládek, Mendrek, Miške, Křiva, Moravčík, Šindler

Branky a nahrávky: 6. Martin Szweda, 19. Lukáš Pešat, 28. Karel Ťopek, 32. Michal Nagy, 34. Lukáš Petřík, 42. Lukáš Uhrinovský, 48. Petr Kittel, 52. Lukáš Uhrinovský, 53. Tomáš Sovják, 55. Marek Zapletal - 6. Erik Moravčík. Rozhodčí: Libor Gavlas - Lukáš Mikula. Vyloučení: 2:1 + Jan Daniš ČK1 + 5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 348. Střely na branku: 27:17.

Komentář trenéra domácích, pana Michala Kvapila: "Nebylo to lehké utkání, i když tomu výsledek nenasvědčuje, povedly se nám nástupy do třetin, kdy jsme si v šatně vždy něco řekli a soustředili se na nástup do třetiny. Čekali jsme v závěru velký tlak soupeře, dobrou hrou v obraně a výborně sehranýma přesilovkama se nám podařilo udělit lekci v produktivitě. Zaměříme se ještě na zlepšení a využívání šancí, co jsme měli. Děkujeme skvělým divákům, bylo opět poznat, že jsme doma. S pokorou jdeme dál a za naším cílem."

Komentář trenéra hostí, pana Michala Trunkáta: "Měli jsme vlažný vstup do utkání, pětiminutové vyloučení nás stálo hodně psychických i fyzických sil. Nedokázali jsme se zvednout, ztráceli jsme hodně balonů a soupeř trestal z rychlých brejků, na které jsme nedokázali reagovat. Gratulujeme soupeři."