Panteři i přes zlepšený výkon prohráli v Praze podruhé

12.3.2018 • Matěj Kostka

V neděli od 19:25 pokračovala před televizními kamerami série mezi Otrokovicemi a Chodovem. I tentokrát pražský tým využil domácí prostředí a v dramatickém utkání díky lepší koncovce zvítězil. Série se tak přesunuje do Otrokovic za stavu 2:0.

Nový den, nový zápas. Panteři hodili sobotní utkání za hlavu a od úvodu zápasu bylo vidět, že to je jiný tým. Hned první střela na branku domácích skončila v síti, když Ťopkovo nahození prošlo až za Barákova záda. O chvíli později to bylo už 2:0 pro Pantery, trefil se Sovják. Za domácí ovšem brzy odpověděl Tyl. Utkání bylo ve velkém tempu a plné tvrdých soubojů. V závěru první části měli hosté výhodu přesilové hry, ale bohužel ji nedokázali proměnit. Do kabin se tak šlo za stavu 2:1 pro Otrokovice.

Ve druhé části zápasu Chodov mačkal Otrokovice, ale ty skvěle bránili a nedovolili domácím hráčům skórovat. Třetina plná osobních soubojů, ale i šancí na obou stranách skončila bez branek.

Hned po 11 vteřinách třetí třetiny dokázal Mikeš vyrovnat. Na jeho přesnou střelu neměl Michajlovič nárok. Po této brance měli domácí velký tlak. Navíc když v čase 43:49 sestřelil Jurčík u mantinelu Mikeš, tak domácí tým měl možnost pětiminutové přesilové hry. Pantery tedy čekalo velmi obtížných a náročných pět minut ve čtyřech. Chodov několikrát ohrozil Michajlovičovu branku, ale Panteři oslabení dokázali ubránit. Ovšem i po jeho skončení domácí měli veliký tlak, který přetavil ve vedoucí branku Marek Vávra. Vedení domácím vydrželo pouze jednu minutu. Ťopkovu dlouho přihrávku nasměroval na branku Petřík a od hole domácího Mikeše se míček odrazil do branky. Šance byli na obou stranách. Nejdříve Sovják v dobré příležitosti přestřelil branku a chvíli poté běželi domácí v brejku 2 na 1. Rozhodující gól padl necelé čtyři minuty před koncem. Švajný šel odvážně dopředu, kde byl obrán Sýkorou a v následném brejku dva na jednoho předložil Marku Vávrovi přesnou nahrávku před odkrytou bránu. Panteři v závěru zkoušeli ještě hru v 6, ale vyrovnat se jim nepodařilo.

Chodov Domácí
4:3(1:2, 0:0, 3:1)
Otrokovice Hosté
Chodov
Barák (Šantora) - Pražan, Kotlas, Bouša, Podhráský M., Sýkora, Fiala - Žák, Mikeš, Kašovský, Tyl, Vávra M., Vávra T., Koutný, Matejčík, Strachota, Plíhal
Otrokovice
Michajlovič (Malina) - Nagy Mi., Švajný, Ťopek, Kostka, Koníček, Čevela - Pešat, Zapletal, Sovják, Petřík, Kittel, Jurčík, Vykopal, Szweda, Uhrinovský

branky: 7. Miloš Tyl, 41. Ondřej Mikeš, 50. Marek Vávra, 57. Marek Vávra - 2. Karel Ťopek, 4. Tomáš Sovják, 51. Lukáš Petřík; rozhodčí: Petr Černý - Jiří Janoušek; vyloučení: 1:0 + Pavel Jurčík 5; využití: 0:0; diváků: 136; zásahy brankářů: Jan Barák 11 - Radovan Michajlovič 28

Komentář trenéra domácích, Davida Podhráského: "Dnes už se hrálo play off. Věděli jsme, že když Otrokovice pustíme do vedení, tak to bude hrozně těžké a přesně to se stalo. Postupně jsme utahovali, utahovali a nakonec měli i trochu štěstí, že jsme to dotáhli. Tohle jsme od série čekali a víme, že v Otrokovicích to bude ještě těžší.

Komentář k utkání kapitána hostů, pana Karla Ťopka: "Bojovný zápas. Rozhodl brejk 4 minuty před koncem, brejky, kterým jsme se chtěli vyvarovat celý zápas. Těšíme se na pokračování série v Otrokovicích."