Chodov ukončil Panterům sezónu. Loučil se i Ťopek.

19.3.2018 • Matěj Kostka

V neděli od 17 hodin ve SH Štěrkoviště v Otrokovicích začalo 4. Utkání čtvrtfinálové série mezi Otrokovicemi a Chodovem. Pražský celek byl před utkáním jedno vítězství od postupu do semifinále. Nakonec chodovští hráči dokázali vyhrát i 4. utkání v sérii a postoupit. Po zápase se loučil s aktivní kariérou kapitán a hrající předseda Karel Ťopek.

Zápas měl oproti sobotě v úvodu nižší tempo. Bylo vidět, že oba týmy mají v nohách těžké sobotní utkání. První zajímavější situaci přinesla první přesilová hra, kterou měli hosté. V té Panteři potvrdili, že oslabení mají nejlepší v soutěži. Chodovští hráči si sice vytvořili nějaké šance, ale ty dokázal obrana zklikvidovat. Po oslabení si několik slibných příležitostí vytvořil domácí tým, ale v rozhodující fázi chyběla přesnost. Jako první tedy otevřeli skóre hosté. Ze standartní situace se prosadil Tyl. Panteři byli inkasovanou brankou lehce otřeseni, čehož dokázal hostující tým zcela využít. Protože v závěru se trefili ještě Strachota s Mikešem a do šaten se tak šlo za stavu 0:3 pro hosty.

Do druhé třetiny vstupovali hráči Otrokovic neohroženě a velmi aktivně. Už po 25 vteřinách se prosadil Pešat. Tato branka nakopla domácí hráče, kteří se tlačili do dalších šancí. Chodov dokázal po těžkém úvodu odpovědět. Rychlí protiútok zakončil nikým nehlídaný Pražan, který vrátil hostům tří brankové vedení. Domácí i přes obdrženou branku byli aktivnějším týmem. V polovině zápasu sestřelil Pražan Pešata a rozhodčí nařídili trestné střílení. K tomu se postavil Michal Nagy, ale na Šantoru nedokázal vyzrát. V následné přesilové hře si Panteři vytvořili několik šancí, ale ani jedna neskončila v chodovské brance. Snížení nakonec přišlo pět minut před koncem druhé části. Petřík získal míček u vlastní branky, posunul na Vykopala, který jej předložil Jurčíkovu před odkrytou branku a ten se ve 100% šanci nemýlil. V závěru byl vyloučen Matejčík, ale ani druhou přesilovou hru nedokázal domácí tým využít.

Do třetí části vstupovali domácí s cílem otočit zápas ve svůj prospěch a vynutit si další utkání série. V úvodu třetí části, ale byli nebezpečnější hosté. A po skvěle zahrané brejkové situaci Ondrušek zvyšoval na 2:5. Chvíli poté byl vyloučen Ťopek na 2 minuty za hrubost. Domácí i tentokrát dokázali přesilovou hru ubránit, ovšem chvíli po jejím skončení ztratil na polovině míček Švajný a Žák následnou šanci přetavil v šestou branku hostů. Panteři nesložili zbraně a aktivně napadali rozehrávku hostů. Tři a půl minuty před koncem to domácí zkusili hrou bez brankáře. Hra 6 proti 5 byla dvě minuty před koncem vylepšena na hru 6 proti 4, protože za hrubost byl vyloučen Tomáš Vávra. Panteři nakonec dokázali vstřelit branku, ale ta už pouze kosmeticky upravila výsledek. Panterům tak sezóna skončila asi dřív, než všichni očekávali, a to už po čtyřech utkání čtvrtfinále.

Utkání bylo také posledním zápasem hrajícího předsedy klubu a kapitána týmu Karla Ťopka, který se rozhodl ukončit aktivní kariéru. Takže po skončení zápasu bylo spoustu emotivních okamžiků v rámci loučení této Otrokovické legendy.

Otrokovice Domácí
3:6(0:3, 2:1, 1:2)
Chodov Hosté
Otrokovice
Michajlovič (Malina) - Nagy Mi., Švajný, Ťopek, Kostka, Koníček, Čevela - Pešat, Zapletal, Sovják, Petřík, Kittel, Jurčík, Vykopal, Szweda, Uhrinovský, Volek, Kundrata, Kvapil
Chodov
Šantora (Barák) - Pražan, Kotlas, Bouša, Podhráský M., Sýkora, Fiala - Žák, Mikeš, Kašovský, Tyl, Vávra M., Vávra T., Koutný, Matejčík, Strachota, Plíhal

branky: 21. Lukáš Pešat, 35. Pavel Jurčík, 60. Lukáš Pešat - 15. Miloš Tyl, 19. Michal Strachota, 20. Ondřej Mikeš, 27. Martin Pražan, 45. Tom Ondrušek, 50. Zdeněk Žák; rozhodčí: Pavel Kačer - Ondřej Vašíček; vyloučení: 2:3; využití: 0:0; diváků: 378; zásahy brankářů: Radovan Michajlovič 19 - Karel Šantora 18

Komentář trenéra domácích, pana Michala Kvapila: "Včera jsme ohodnotili náš výkon jako nejlepší v sezoně, dnes to bylo zase ještě lepší. Série byla velice těžká, myslím, že jsme nic nevypustili a bojovali jsme. Před výborným domácím publikem se bohužel prohrává těžko. Budeme se snažit, aby fanoušci měli jen radost. Děkuji týmu za tuhle šanci a přeji vše dobré."

Komentář trenéra hostů, pana Davida Podhráského: "Přijeli jsme se pro postup a jsem rád, že ho máme, celá série byla velmi těžká, což jsme očekávali a jsme za to rádi. Dnes jsme rozhodli asi hned v první třetině a pak už jsme si to zkušeně pohlídali. Děkujeme domácím za skvělou sérii, za neopakovatelnou atmosféru a přeju Kájovi ať se mu na bafunářské dráze daří minimálně stejně jako na hřišti."