Otrokovice podlehly Vítkovicím

Hu-Fa Panthers Otrokovice v sobotu na sportovní hale Štěrkoviště přivítaly ostravský tým 1. SC Tempish Vítkovice, jenž v tomto utkání vedl bývalý trenér a předseda otrokovického klubu Daniel Folta.

Superliga 2016/2017, 20. kolo, so 18.2.2017, SH Štěrkoviště
Vítkovice
4:6
2:2, 1:3, 1:1

Branky a nahrávky: 1. Jurčík (Kostka), 16. Krchňáček (Kostka), 38. Uhrinovský (Petřík), 52. Krchňáček (Jurčík) - 3. Matejčík (Šebesta), 15. Firda (Bräuer), 26. Bräuer (Firda), 30. Gál (Komačka), 38. Jastřembský (Hájek), 41. Matejčík. Rozhodčí: Sýkora Radim, Tkáč Miroslav. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 326. Střely na branku: 11:27.

PANTHERS OTROKOVICE B: Michajlovič (Malina) - Miroslav Koníček, Karel Ťopek, Matěj Kostka, Martin Szweda, Michal Nagy - Tomáš Sovják, Lukáš UHrinovský, Tomáš Olbert, Pavel Jurčík, Marek Zapletal, Martin Nagy, Lukáš Volek, Martin Krchňáček, Lukáš Petřík, Dominik Rozumek
Vítkovice: Gurkovský (Souček) - Jankulár, Bräuer, Matúš, Komačka - Firda, Mertha, Šebesta, Nehera, Rýpar, Jakubec, Gál, Švajný, Hájek, Pešat, Matejčík, Němec, Jurdzin, Ivan

Panteři do zápasu vstoupili výborně, hned první střela na branku Vítkovic, kterou vyslal Pavel Jurčík, skončila gólem. Hosté ale dokázali poměrně rychle odpovědět, Marek Matejčík ve 3. minutě vyrovnával na 1:1. Zápas se hrál ve velmi vysokém tempu, ostrých osobních soubojů bylo plné hřiště. Už ve 14. minutě vytryskly emoce v souboji mezi Michalem Nagyem a Lukášem Hájkem - oba hráči byli vyloučeni na 2 minuty za hrubost. Hra 4 proti 4 otevřela více prostoru na hřišti a oba týmy se dostávali z jedné šance do druhé. Nejprve vstřelily branku Vítkovice zásluhou Firdy, ale odezva Panterů na sebe nenechala dlouho čekat. Minutu po gólu Firdy vyrovnával na 2:2 Martin Krchňáček. Za nerozhodného stavu se šlo po první třetině do šaten.

Druhá třetina byla v režii ostravského týmu. Panteři sice hrozili z brejků, ovšem střelcům se nedařilo tyto šance proměňovat. Ve 26. minutě nejprve skóroval vítkovický Bräuer, o čtyři minuty později se přidal k zápasovým střelcům hostující Ladislav Gál. Panteři po faulu Michala Nagye hráli oslabení, které se jim velmi dobře dařilo bránit, jenže dvě vteřiny po vypršení trestu inkasovali pátý gól z hole Jastřembského. Do konce prostřední části zápasu ještě stihl vstřelit kontaktní gól na 3:5 Lukáš Uhrinovský.

Odhodlání Panterů vyrovnat a nejlépe otočit zápas na chvíli zmrazil Vítkovický Matejčík, který se prosadil po 4 vteřinách od úvodního buly a zvýšil tak náskok Vítkovic na tři branky. Otrokovice ale nic nezabalily a stále se snažili zápas vyrovnat. Pomáhali jim k tomu i výborné zákroky Radovana Michajloviče, pro kterého nebyl tento zápas z kategorie jednoduchých. V 52 minutě snižoval na 4:6 Martin Krchňáček a dal Panterům naději na zvrat. Poslední dvě minuty měli Panteři na hřišti převahu a bojovali do poslední sekundy zápasu, ovšem ani v 6 hráčích v poli nedokázali přidat další branku.

Ze Štěrkoviště si tak teprve podruhé v sezoně odvážel 3 body soupeř. Vítkovice si upevnily 4. místo v tabulce, Panteři si další body nepřipsali, ale minimálně do neděle zůstávají na 5. místě v tabulce Tipsport Superligy.

Komentář trenéra domácích pana Karla Ševčíka: Zápas byl hrán ve velmi vysokém tempu, také velmi tvrdý. Dokázali jsme si vypracovat pár vyložených šancí, které jsme spálili a v takovém zápase to je klíčové.Musíme zapracovat na produktivitě a ještě zvýšit fyzickou připravenost. Ze zápasu se poučíme a příště budeme ještě silnější. Soupeři děkujeme za zápas.

Komentář trenéra hostů pana Daniela Folty: Děkuji soupeři za velmi kvalitní utkání, ve kterém jsme podali konstantní výkon ve všech třech třetinách, což rozhodlo o našem vítězství. Výhry si nesmírně vážím, neboť odvážíme tři velmi důležité body z horké půdy výborně hrajícího soupeře.