Panteři sérii nevyrovnali - z výhry se radoval Chodov

V nedělním utkání 4. čtvrtfinále Tipsport Superligy mezi domácími Hu-Fa Panthers Otrokovice a Fat Pipe Florbal Chodov chtěli Panteři navázat na včerejší zápas a využít tak jedinečnou příležitost na vyrovnání série na 2:2.
Superliga 2016/2017, ČF4, ne 19.3.2017, SH Štěrkoviště
FAT PIPE Florbal Chodov
1:4
0:1, 1:1, 0:2

Branky a nahrávky: 36. Petřík (Kostka) - 11. Vávra (Tyl), 26. Strachota (Kotlas), 44. Tyl (Dóža), 49. Strachota (Koutný). Rozhodčí: Svrček Lukáš, Waliczko Radim. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 494. Střely na branku: 19:26.

PANTHERS OTROKOVICE B: Michajlovič (Malina) - Karel Ťopek, Miroslav Koníček, Ondřej Čevela, Matěj Kostka, Michal Nagy, Martin Szweda - Tomáš Olbert, Pavel Jurčík, Marek Zapletal, Martin Nagy, Martin Krchňáček, Sebastian Bobáčik, Tomáš Sovják, Lukáš Volek, Dominik Rozumek
FAT PIPE Florbal Chodov: Barák (Mück) - Pražan, Procházka, Jirásek, Sýkora, Kotlas, Bouša - Kašovský, Tyl, Vávra T., Vávra M., Pražák, Koutný, Chmelíček, Vošta, Dóža, Strachota, Plíhal

Na první branku opět vyprodaná hala na Štěrkovišti čekala až do 11. minuty, ovšem příliš radostí fanouškům nepřinesla. Trefil se totiž hostující Marek Vávra. Hra byla otevřená na obě strany a diváci se bavili krásným útočným florbalem, ovšem do konce první části další branku neviděli.

Ve druhé třetině se ze začátku Otrokovice pokoušely o vyrovnání, ale proti byla jednak přesnost v zakončení, a také výborný Barák v bráně chodovského mužstva. Ve 26. minutě padla další branka, jenže opět do domácí sítě. Trefil se hostující Michal Strachota. Snaha otrokovických hráčů přeci jen přinesla ovoce – Lukáš Petřík krásnou backhandovou střelou snižoval na 1:2 před koncem druhé části.

Ve třetí třetině Chodov ustál prvotní otrokovický tlak a ve 44. minutě se dvojice Dóža – Tyl dokázala prosadit a první jmenovaný navýšil vedení pražského týmu na 1:3. Studená sprcha přišla ve 49. minutě. Po několika promarněných šancích Panterů přesně zamířil Michal Strachota a zvyšoval už na 1:4. Panteři se snažili o vyrovnání, co jim síly stačili, ale chodovská obrana byla pevná a Jan Barák už za svá záda žádnou střelu již nepustil. Kýženou branku nepřinesla ani následná hra v 6 bez brankáře a další bod v sérii připadl na stranu chodovských.

Děkujeme všem 494 divákům, kteří na Štěrkovišti vytvořili v neděli parádní atmosféru!

Série se přesouvá za stavu 3:1 pro Fat Pipe Florbal Chodov do Prahy, kde Panteři nastoupí před kamerami České televize v úterý od 20:30. V restauraci Lanáček můžete toto utkání sledovat ve společnosti dalších panterských fanoušků a co víc – pivo a nealkoholické nápoje jsou pro fanoušky zdarma! Pokud tedy neplánujete fandit Panterům přímo v Praze, Lanáček Otrokovice je to ideální místo.

Komentář domácího trenéra Karla Ševčíka: Dnes byl největší rozdíl v produktivitě, za stavu 1:2 se zápas lámal, kdy jsme nedokázali proměnit vyložené šance. Pokračujeme dál v sérii úterním televizním zápasem a nemáme důvod se už šetřit. Dnešní prohra nám ukázala slabiny, na kterých ještě zapracujeme a budeme silnější. Domácí budou určitě pod větším tlakem, my jedeme překvapit. Halu na čtvrtek v Otrokovicích rezervovanou máme.

Komentář hostujícího trenéra Davida Podhráského: Dnes jsme možná poprvé hráli opravdu Play off, trpělivou hrou jsme postupně utahovali a naprosto zaslouženě zvítězili. Nyní se musíme poctivě připravit na další zápas, do Otrokovic se už vracet nechceme, ale víme, že nám Panteři nedají nic zadarmo.