Z jihu Čech si tři body odváží Tatran

Hu-Fa Panthers Otrokovice v neděli vyrazili k zápasu 21. kola Tipsport Superligy proti Tatranu Střešovice netradičně do Jindřichova Hradce. I když Panteři mají jistotu play-off, stejně jako pražský soupeř chtěli z tohoto zápasu vytěžit všechny tři body – Tatran k jistotě třetího místa po základní části, zatímco hráči Otrokovic si chtěli pohlídat místo šesté, které zaručuje účast v elitní skupině mezinárodního florbalového turnaje Czech Open.
Superliga 2016/2017, 21. kolo, ne 26.2.2017, SH Jindřichův Hradec
Tatran Teka Střešovice
6:4
0:1, 2:1, 4:2

Branky a nahrávky: 22. Kolísko Jiří (Beneš), 24. Ullmann (Deutsch), 42. Brautferger (Svačinka), 52. Beneš (Kolísko Jiří), 57. Meliš (Vítovec), 59. Meliš (Brautferger) - 3. Sovják (Nagy Martin), 37. Sovják (Ťopek), 44. Jurčík (Uhrinovský), 54. Uhrinovský (Kostka). Rozhodčí: Nábělek Jakub, Štengl Radek. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 404. Střely na branku: 29:18.

Tatran Teka Střešovice: Rebro (Fibiger) - Deutsch, Fořt, Svačinka, Mühlfait, Beneš, Švejkovský, Vítovec - Tlapák, Komárek, Kolísko Jakub, Kolísko Jan, Wojnar, Slavík, Meliš, Svoboda, Brautferger
PANTHERS OTROKOVICE B: Michajlovič (Majrich) - Karel Ťopek, Miroslav Koníček, Ondřej Čevela, Matěj Kostka, Michal Nagy - Tomáš Olbert, Pavel Jurčík, Marek Zapletal, Martin Nagy Martin Krchňáček, Dominik Rozumek

Otrokovice jako první otevřely brankový účet, ve třetí minutě se po přihrávce Martina Nagye prosadil lídr kanadského bodování Panterů Tomáš Sovják. V první třetině měli Panteři více ze hry, ale oba týmy spíše čekaly na chyby soupeře a trpělivě vyčkávaly na příležitost k útoku.

Do druhé třetiny vstupovaly Otrokovice s jednobrankovým vedením. Tatran zvýšil tempo a vyrovnání stavu zápasu na viselo ve vzduchu. Ve 23. minutě se prosadil Jiří Kolísko po přihrávce Marka Beneše. Za pouhou půl minutu bylo skóre zápasu otočeno ve prospěch Tatranu Střešovice, Filip Ullman zvyšoval na 2:1. Před koncem první třetiny však Panteři opět vyrovnali, trefil se opět Tomáš Sovják, kterého do brankové příležitosti krásným pasem vyslal Karel Ťopek.

Na začátku třetí části se do vedení opět dostal Tatran zásluhou Brautfergera, ovšem odpověď Panterů na sebe nenechala dlouho čekat. Ve 44. minutě Pavel Jurčík srovnával na 3:3 po nahrávce Lukáše Uhrinovského. I když se Otrokovice po vyrovnávacím branku měly více ze hry, z gólu se první radoval soupeř ze Střešovic. V 52. minutě vstřelil branku Marek Beneš. Vyrovnání Panterů přišlo vzápětí. Lukáš Uhrinovský tečoval nahození Matěje Kostky na bránu, a i když z prvopočátku nebylo zřejmé, zda byl míček za brankovou čárou, rozhodčí branku na 4:4 uznali. Po nedorozumění v otrokovické obraně však v 57. minutě zvyšoval na 5:4 pro domácí Milan Meliš. Otrokovická lavička na tuto situaci zareagovala oddychovým časem a poté se Panteři snažili o vyrovnání v šesti hráčích bez brankáře. Po nedorozumění při standardní situaci na polovině hřiště míčku zmocnil domácí Meliš, který neomylně trefil prázdnou bránu Panterů a stavil tak konečný výsledek 6:4.

I když Panteři z jihu Čech neodváží žádný bod, šanci na 6. místo pořád mají. V neděli, 5. března, se Hu-Fa Panthers Otrokovice utkají s týmem Fat Pipe Florbal Chodov před domácími fanoušky od 17 hodin.

Vyjádření trenéra Karla Ševčíka: Diváci měli možnost shlédnout napínavé utkání, když se rozhodlo až v samotném závěru. Rozhodovali dnes maličkosti a největší rozdíl vidím v proměňování šancí. Z utkání se poučíme a příště budeme ještě silnější. Soupeři děkujeme za zápas.