Junioři jsou krok od postupu do semifinále play-off o 3.místo

Junioři PANTHERS OTROKOVICE zvládli čtvrtfinálové drama a v dalším kole je čeká Sparta Praha.

Svěřenci trenéra Otrokovic Lukáše Ondrouška za sebou mají těžký víkend. Ve čtvrtfinále B, hraném na dva vítězné zápasy, se utkali s FBC Liberec.

1. utkání čtvrtfinále B

První zápas odehráli junioři PANTHERS v sobotu na domácím hřišti na SH Štěrkoviště. Otrokovice od začátku zápasu vedly a pravděpodobně rozhodujícím momentem byla branka Jakuba Haši těsně před koncem druhé třetiny, kterým Panteři odskočili na rozdíl tří branek. V závěrečné třetině domácí přidali další branky a nakonec z toho bylo přesvědčivé vítězství 10:4 a vedení v sérii 1:0 na zápasy. V utkání exceloval Superligou ošlehaný útočník Otrokovic Jakub Haša, který vstřelil pět branek a přidal 3 asistence.

PANTHERS OTROKOVICE - FBC Liberec 10:4

branky: 5. Jakub Haša, 7. Radim Jančík, 21. Jakub Haša, 29. Michal Kundrata, 33. Michal Kundrata, 40. Jakub Haša, 45. Radim Jančík, 47. Vladimír Blažek, 54. Jakub Haša, 59. Jakub Haša - 20. Ondřej Bartoš, 27. Ondřej Belák, 31. Tomáš Martin Matušů, 44. Tomáš Martin Matušů; rozhodčí: Lukáš Axmann - Radek Šiška; vyloučení: 6:3; využití: 2:1; diváků: 45; zásahy brankářů: Matěj Kubíček 15 - Jan Král 29; po třetinách: 2:1, 4:2, 4:1;

2. utkání čtvrtfinále B

Hned o den později čekala juniorský tým odveta na půdě Liberce. Od úvodních minut měl domácí Liberec navrch. Když v 28. minutě zvyšoval na rozdíl čtyř branek pro Liberec útočník Mádlo, zdálo se, že je o výsledku rozhodnuto. Panteři však přidali a kontaktní brankou Janečka z 44. minuty snížili na rozdíl jedné branky. Poté však následovala pětiminutovka Liberce, kdy dokázal vstřelit čtyři branky a definitivně zlomil odpor Panterů. Poté se už zápas pouze dohrával a Liberec nakonec vrátil sobotní porážku Otrokovicím i s úroky. Po vysoké výhře 14:4 vyrovnal v sérii 1:1 na zápasy. Nutno podotknout, že Panteři se posledních 10 minut utkání vyloženě soustředili na rozhodující třetinu, která po krátké pauze následovala.

FBC Liberec - PANTHERS OTROKOVICE 14:4

branky: 12. Lukáš Lhota, 15. Martin Čermák, 15. Jakub Mádlo, 28. Jakub Mádlo, 39. Šimon Stránský, 46. Vojtěch Janeček, 49. Vladimír Trčka, 50. Ondřej Belák, 51. Jonáš Rais, 53. Lukáš Lhota, 54. Vojtěch Wiener, 55. Martin Blecha, 57. Vojtěch Wiener, 59. Vojtěch Wiener - 29. Michal Kundrata, 30. Jakub Haša, 34. Jakub Haša, 44. Martin Janeček; rozhodčí: Josef Monzer - Lukáš Procházka; vyloučení: 2:4; využití: 3:0; diváků: 50; zásahy brankářů: Jan Král 30 - Martin Vičánek 28; po třetinách: 3:0, 2:3, 9:1;

3.utkání čtvrtfinále B

Dle aktuálního formátu soutěže se za stavu 1:1 na zápasy hraje po krátké přestávce rozhodující třetina, tzv. tiebreak, která trvá 20 minut. V případě nerozhodného stavu následuje 10 minutové prodloužení, případně nájezdy. Po dvou celkem jednoznačných zápasech se odehrálo velké drama.

Do vedení se dostali Panteři, když Michal Kundrata využil přihrávky zpoza branky od Jakuba Haši. Na 1:1 za Liberec vyrovnal Vojtěch Wiener, který po závaru před brankou Panterů nakonec dotlačil míček za záda brankáře Kubíčka. Jednobrankový náskok vrátil Otrokovicím tři minuty před koncem po individuální akci Haša. Drama však pokračovalo dál a domácí se dokázali vrátit do zápasu, když v čase 19:37  na 2:2 vyrovnal svou druhou brankou v ´´tieberaku´´ Wiener. Následovalo tedy prodloužení. Pod tíhou vědomí, že se hraje na ´´zlatý gól´´ už byly oba týmy opatrnější a čtvrtfinálové drama nakonec dospělo do nájezdů. V nich zazářil brankář Panterů Matěj Kubíček, který postupně dokázal vychytat všechny čtyři nájezdy domácího Liberce. Když za Otrokovice proměnili svůj nájezd Michal Kundrata a kapitán týmu Jiří Štěpánek, mohli Panteři slavit postup do semifinále B, kde se utkají se Spartou Praha.

PANTHERS OTROKOVICE - FBC Liberec 3:2pn

branky: 9. Michal Kundrata, 18. Jakub Haša, N Jiří Štěpánek - 13. Vojtěch Wiener, 20. Vojtěch Wiener; rozhodčí: Josef Monzer - Lukáš Procházka; vyloučení: 0:0; využití:0:0; diváků: 50; zásahy brankářů: Matěj Kubíček 15 - Jan Král 18; po třetinách: 2:2, -:-, -:-, 0:0;

Další kolo odehrají junioři Otrokovic již tento víkend. Domácí zápas je čeká v sobotu 30.3.2019 od 15:00 na Městské sportovní hale v Otrokovicích.