Junioři po boji padli a sezóna pro ně končí

Juniorský tým PANTHERS OTROKOVICE podlehl v semifinále play-off o 3.místo Chodovu a po 42 odehraných zápasech pro ně sezóna končí těsně před soubojem o bronz.

Otrokovičtí hráči v semifinále play-off o 3.místo podlehli Chodovu, který dlouhodobě patří mezi špičku KB ligy juniorů a nebylo tajemstvím, že si brousil zuby na zisk titulu. Série se opět hrála na dva vítězné zápasy.

1. SEMIFINÁLE play-off o 3.místo

První utkání odehráli Panteři v sobotu 6.4.2019 na domácím hřišti na MSH Otrokovice. První dvě třetiny se hrála výsledkově vyrovnaná partie. Skóre sice otevřeli domácí díky Hašovi, ale tuhý boj pokračoval dál. Nakonec 1.třetinu vyhráli domácí poměrem 2:1. Začátek následující části patřil jednoznačně hostům z Prahy. Třemi brankami otočili skóre ve svůj prospěch. Domácí se však ještě zvládli vrátit do zápasu a do konce 2.třetiny dokázali díky brankám Kořénka a Haši vyrovnat. Závěrečná třetina tedy začala za stavu 4:4. Bohužel domácím Panterům jakoby došly síly. Chodov v rozmezí 45.-51. minuty nastřílel 5 branek a defacto rozhodl zápas. Nakonec Chodov zvítězil 10:5 a ujal se v sérii vedení 1:0.

PANTHERS OTROKOVICE - VŠO FLORBAL CHODOV 5:10
branky:
3. Michal Kundrata, 11. Vladimír Blažek, 32. Michael Kořének, 37. Jakub Haša, 57. Jakub Haša - 10. Ivan Pergler, 25. Jiří Koklar, 25. Jiří Lebeda, 31. Daniel Eremiáš, 45. Radim Slunečko, 45. Martin Fenik, 48. Petr Kopecký, 49. Martin Řezáč, 51. Martin Řezáč, 60. Daniel Eremiáš; rozhodčí: Martin Hudeček - Pavel Rochovanský; vyloučení: 5 + Jakub Haša 5 + Radim Jančík OS:1; využití: 0:1; diváků: 95; zásahy brankářů: Martin Vičánek 30, Matěj Kubíček -1 - Jan Hartman 18; po třetinách: 2:1, 2:3, 1:6;

2. SEMIFINÁLE play-off o 3.místo

Odveta se hrála hned druhý den v neděli na Jižním Městě na Chodově. Tentokrát šlo o velký boj až do samého závěru. Mnohými po sobotě podceňovaný tým trenéra Lukáše Ondrouška se vzepjal k velkému výkonu. Už v první třetině nastřílel hattrick ostrostřelec Panterů Jakub Haša. Od druhé třetiny domácí Chodov zatlačil Otrokovice do defenzívy. Domácí Bečka sice snížil na 2:3, ale byl to opět Haša, který po přihrávkách Kořénka a Malošíka přidal další dvě branky. Panteři tedy šli do šaten s vedením 5:2 po 2.třetině. Ovšem nástup do 3.třetiny opět patřil Chodovu. Během 10 minut Fenik, Adam a 2x Lebeda otočili utkání na stranu domácích. Panteři se nevzdali a v 53.minutě po přihrávce Popovského vyrovnal Jančík na 6:6. Nakonec rozhodující branku utkání vymysleli domácí hráči, kteří se dostali do závěrečné nominace na Mistrovství světa juniorů 2019. Po přihrávce Řezáče se prosadil Eremiáš. Chodov tak vyhrál sérii celkově 2:0 na zápasy a postoupil do boje o bronz, kde se utká s Black Angels.

VŠO FLORBAL CHODOV - PANTHERS OTROKOVICE 7:6
branky:
2. Martin Fenik, 23. Vojtěch Bečka, 41. Martin Fenik, 44. Jakub Adam, 47. Jiří Lebeda, 51. Jiří Lebeda, 56. Daniel Eremiáš - 4. Jakub Haša, 13. Jakub Haša, 17. Jakub Haša, 24. Jakub Haša, 38. Jakub Haša, 53. Radim Jančík; rozhodčí: David Bezucha - Michal Bezucha; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 39; zásahy brankářů: Martin Petr 20 - Matěj Kubíček 33; po třetinách: 1:3, 1:2, 5:1;

Junioři PANTHERS OTROKOVICE tak těsně nepostoupili do boje o cenný kov. Přesto prožili skvělou sezónu a výborně reprezentovali svůj klub. Přes nevyzpytatelné a často nepřehledné play-off se prokousali mezi 6 nejlepších týmů v KB lize juniorů. Po dnes už prehistorických sezonách 2002/2003, kdy parta kolem Jaroslava Vaňka skončila na celkově 4.místě a ročníku 2006/2007 kdy junioři okolo Karla Ťopka nebo současného kapitána áčka Michala Nagye dobyli stříbrné medaile, jde po dlouhých 12 letech o průlom mezi absolutní špičku juniorského florbalu v České republice. Po vedením trenéra Lukáše Ondrouška udělalo mužstvo velký pokrok. Hráči v čele s kapitánem Jirkou Štěpánkem a tahouny, jako byli třeba Jakub Haša, Michal Kundrata nebo Martin Janeček ukázali všem, co znamená slovo TÝM.

VELKÁ GRATULACE JUNIORŮM PANTHERS KE SKVĚLÉ SEZÓNĚ!!!