Marek Zapletal: Derby je vždy trošku vypjatější

středa 4.10.2017 • Matěj Kostka

Marek Zapletal po roce opět prodloužil hostování v Otrokovicích z celku FbŠ Bohemians, kde bude hrát již svoji druhou kompletní sezónu za domácí Pantery. Do letošní sezóny vstoupil s velikou chutí, když v úvodních šesti zápasech dokázal vstřelit devět branek a na jednu nahrát.

O víkendu jste hráli ve Znojmě, kde jsi vstřelil další dvě branky. Letos ti to tam celkem padá, tak jak si to užíváš?

Začátek sezóny mně minimálně statisticky vychází, jsem za to samozřejmě rád, že to tam padá, mrzí mě jen přelomená "šťastná hůl" ve Znojmě. Ale to bude ok.

Letos jste hráli už proti všem nováčkům v soutěži, o kterém si myslíš, že má největší šanci se zabydlet v superlize na příštích několik sezón?

Nejtěžší soupeř z mého pohledu bylo Ústí, ale víš jak to je...loni Kladno bylo taky slušný tým a jak dopadli.

V lajně od letošní sezóny s tebou nastupuje nováček v dresu Otrokovic Lukáš Pešat, který ti nahrál hned na šest branek. Zpracoval sis Lukáše, ať nahrává do šancí jen tobě, že to tam budeš střílet?

Vůbec jsme to neprobírali. Lukáš nahrává všem v lajně. Pravdou ale je, že sme si sedli a spolupráce nám funguje výborně! Jak se víc rozstřílí ještě Sovi, bude to špička!

V příštím zápase přivítáte doma Brno, takže to bude moravské derby. Máš rád takové typy utkání? Připravuješ se na takové zápase nějak speciálně?

Příprava je vždy stejná, vím, co mám trénovat, kde mám nedostatky. Ano derby je vždy trošku vypjatější, nic není zadarmo a je velmi důležité v takovém zápase předvést bojovný výkon!

Brno zatím vyhrálo pouze dva zápasy, když doma porazili Liberec a Spartu. Co od soupeře a zápasu očekáváš?

Sice dvě výhry, ale neuplná tabulka tohle zkresluje, rozhodně je to kvalitní soupeř a my se budeme snažit, aby v sobotu zůstaly 3 body v domácím hradě!