Michal Nagy: Jsem spíš sváteční střelec

úterý 10.10.2017 • Matěj Kostka

Michal Nagy patří ke stálicím a dlouholetým oporám v dresu Panterů. O víkendu svou brankou na 2:2 zavelel k obratu a vytvoření si rozhodujícího náskoku v moravském derby proti Brnu.

V sobotu se vám podařilo zvítězit v moravském derby nad Brněnskými Bulldogs. K obratu utkání jsi přispěl brankou a asistencí. Jak bys zhodnotil jak svůj, tak i výkon celého mužstva?

Jsem spíš sváteční střelec, tak jsem rád, že mi tam něco zase jednou spadlo. 🙂 Hlavně jsem ale rád, že se nám povedlo po celkem dobrém výkonu zvládnout tento těžký zápas. Možná ještě radši bych byl kdyby jsme na začátku třetí třetiny nepolevili a nepustili Brno zpátky do hry. Aspoň to teda ale bylo napínavější. 😀

Díky výhře jste se udrželi v horní části tabulky, ale i přesto je letos tabulka nesmírně vyrovnaná. Překvapuje tě to?

Asi ani nepřekvapuje, myslím že poslední sezony je ten střed tabulky vyrovnaný.

Na začátku sezony si nastupoval v obranném páru s Karlem Ťopkem, ovšem poslední dva zápasy hrál s tebou Marek Švajný, který přišel z Vítkovic. Můžeš nám říct proč přišla tato změna?

Nějak jsem nezjišťoval proč přišla taková změna. Možná Mates i Mára jsou občas v útočení takový bezstarostní, tak k nim chtěli dát někoho, kdo je trošku zezadu zajistí. Přece jen já s Karlem si už rozmyslíme jestli se někam budem hnát zbytečně 🙂

Ve středu hrajete letošní první utkání v poháru, když jedete do Ostravy, kde soupeřem bude FBC Letka. Jak se na pohárový zápas těšíš?

Vzhledem k tomu, že ještě nevím jestli pojedu tak těžko říct. Každopádně tyto zápasy jsou vždycky těžké. Důležité bude soupeře nepodcenit, protože ten nemá co ztratit.

Tento týden je náročnější tím, že se hrají dva zápasy. Ve středu pohár a v neděli Superliga proti Spartě. Vyhovuje ti, když je zápasu víc nebo upřednostňuješ režim jednoho zápasu za týden?

Zápasy v pracovním týdnu jsou nepříjemné, ještě když člověk musí cestovat. Myslím, že jeden zápas o víkendu stačí. Pár let zpátky bych ale určitě odpovídal jinak. 🙂