Mladší žáci odehráli poslední turnaj, sezona však pro ně nekončí

úterý 2.5.2017 • Jaromír Seidl

V sobotu 29. 4. 2017 odehráli mladší žáci Panthers Otrokovice svůj poslední turnaj na Vsetíně.

Sobotní ráno přineslo hned dvě zajímavé zprávy. Ranní soupeř z Kelče do Vsetína nedorazil. Druhá perlička proběhla ve zlomení florbalové hole u Jakuba Holiše před turnajem. Rychlým nákupem nové florbalové hole bylo možné nastoupit do posledního turnaje mladších žáků v lize.

FBK Valašské Meziříčí - Panthers Otrokovice 2:8

Časový harmonogram byl přepsán, a tudíž prvním soupeřem byl tým z Valašského Meziříčí. Panteři dostali velký prostor pro rozcvičku před zápasem i na samotné ploše před zápasem. V zápase od počátku si vybudovali náskok a předvedli tak nejsvěžejší vstup do turnaje v sezóně.

Panthers Otrokovice - Zlín Lions U12 7:1

Panthers Otrokovice nepotřeboval odpočívat mezi zápasy a tak následoval zápas pantherů s nejmladšími lvíčaty ze Zlína. Panteři do druhého zápasu vstoupili daleko aktivněji než do prvního zápasu a soupeře nepustili v první půli téměř k zakončení. Kluci zápas úspěšně zvládli a připsali si další vítězství na turnaji.

Florbal Vsetín - Panthers Otrokovice 1:4

Poslední zápas sezóny si panteři chtěli společně užít. Stav utkání byl dlouho 0:1 pro šelmy z Otrokovic, domácí Vsetín na počátku druhé třetiny snížil na 1:2, ale po rozehrání se dral za zvýšení náskoku Karel ševčík, který byl ovšem zastaven nedovoleně a týmu z Otrokovic bylo uděleno trestné střílení. Na trestné střílení byl spoluhráči vybrán Vladislav Šeďa, který spadá ročníkově mezi elévky a celou sezónu odehrál na pozici obránce. Nájezd proměnil velice suverénně a vymetl všechny pavučiny domácí branky. Radost ze samotného gólu i vítězství byla veliká.

Panthers Otrokovice - FBC Orel Kelč 5:0

Tým z FBC Orel Kelč se omluvil a na svůj poslední turnaj nedorazil. Zápas byl kontumován v prospěch pantherů.

Hodnocení trenéra k turnaji:

Do posledního turnaje jsme vstoupili v menším počtu hráčů než na posledním domácím turnaji s cílem zkvalitnit efektivitu hry. Zásluhou velkého hřiště na Vsetíně byl velmi vidět náš tréninkový model, který preferujeme. Brankáři Saša Pujin i Pavel Chovanec velmi chválili obranou část svého týmu, kdy spousty střel byly zblokovány a hráči byli schopni číst hru a přebírat hráče. Kompaktnost i sehranost byla na velmi slušné úrovni. Pochválit se sluší celý tým a velmi dobrý dojem na trenéry udělala i třetí formace. Pomalu se rýsují noví lídři týmu, za což jsme všichni velmi rádi.

Hodnocení trenéra k sezóně:

Celému týmu se sluší poděkování, stejně jako i novým klukům, kteří přišli v průběhu sezóny a už si brousí zuby na příští sezónu. Do týmu mladších žáků přešlo před sezónou spousty kluků z elévů. Pro rozvoj florbalových dovednosti jsem doporučil zkusit tuto výzvu. Všichni kluci zůstali v kategorii ml. žáků a za partu tvořenou zkušenějšími hráči, byli velmi vděční. Poděkování za celou sezónu patři i asistentům Lukáši Volkovi a Martinu Holišovi.

Sezóna tímto pro mladší žáky nekončí. V měsíci květnu se domlouvá řada přátelských utkání a tým se bude postupně skládat na letní turnaje do Brna a Prahy.