Ofenzivní obránce Kostka: Naši pravou sílu teprve ukážeme

sobota 5.1.2019 • Redakce

Jeden ze služebně nejstarších obránců se rozpovídal o dosavadním průběhu Tipsport Superligy a zve všechny fanoušky na TV-utkání, které se hraje v pondělí 7.1.2019 od 19:30 na domácí hale v Otrokovicích

Po dvou těsných prohrách s favority jste v posledním utkání roku dokázali naplno bodovat v Brně. Jak moc důležité bylo toto utkání z Vašeho pohledu?

Celkem hodně. Potřebovali jsme vyhrát, abychom se bodově dotáhli na osmé místo v tabulce a soupeř z Brna nám neodskočil na rozdíl šesti bodů. Kromě toho jsme si zvedli sebevědomí do dalších bojů o play-off. A v neposlední řadě jsme si díky výhře spravily chuť a náladu před svátky.

Letošní rok zahájíte v pondělí domácím utkáním před kamerami ČT Sport. Co pro Vás znamená, že se konečně na tv-utkání nemusíte stěhovat na Novestu do Zlína?

Je to pro nás velká událost, že konečně můžeme televizní utkání odehrát v naší hale, na kterou jsme zvyklí a naplno tak využít výhodu domácího prostředí. Přece jen hala ve Zlíně je dispozičně velmi odlišná, a navíc se nám tam v posledních letech moc nedařilo. Také pro naše fanoušky to je dobrá zpráva, protože nebudou muset cestovat na zápas do Zlína.

Na obrázku může být: 2 lidé, sportující lidé, baskebalové hřiště a boty

V prvním utkání proti Ostravě to nevyšlo. Co tehdy zápas rozhodlo, a co musíte změnit, aby tentokrát Panteři mohli pomýšlet na výhru?

Zápas rozhodly naše individuální chyby, které Ostrava nekompromisně trestala. Těch se tentokrát musíme vyvarovat. Myslím, že když k utkání přistoupíme koncentrovaně a budeme plnit zadané pokyny, tak zápas skončí naší výhrou. A hlavně musíme vstřelit víc gólů než náš soupeř :-D

Zatím po 17. kole jsou Panteři na 8. místě Tipsport Superligy. Odpovídá toto umístění aktuální síle týmu?

Myslím, že umístění odpovídá naší předvedené hře v první polovině sezony. Bylo tam spousta zraněných hráčů, kteří týmu v důležitých zápasech chyběli. Nyní se naše hra pomalu lepší, takže věřím, že naši pravou sílu teprve ukážeme a poskočíme v tabulce nahoru.

Jak se změnila Vaše role v týmu? Přece jen oproti poslednímu ročníku se obrana hodně omladila.

Je pravda, že po těch letech už patřím k těm zkušenějším hráčům v kabině, i když se pořád cítím jako mladý :-D Každopádně se snažím méně zkušenějším hráčům radit a předávat zkušenosti, které jsem za těch pár sezon v nejvyšší soutěži posbíral. Také cítím, že v důležitých okamžicích je na mě kladena větší zodpovědnost než v předchozích letech, za což jsem rád.

Co byste vzkázal fanouškům?

Přijďte nás podpořit na důležité pondělní utkání proti Ostravě, ve kterém se bude hrát o důležité body. Věřím, že vytvoříte skvělou atmosféru a budete naším šestým hráčem v poli, který nás požene za vítězstvím. 

Utkání začíná v pondělí 7.1.2019 v 19:30 na MSH Otrokovice.