Otrokovice doma nestačily na vedoucí tým Superligy

Florbalisté Hu-Fa Panthers Otrokovice pořád nemají jistotu postupu do play off superligy. V pátek doma podlehli lídrovi soutěže Mladé Boleslavi 2:11, a prohráli tak pátý zápas v řadě.

Superliga 2019/2020, 23. kolo, pá 14.2.2020, Městská hala Otrokovice
Florbal MB
2:11
0:3, 0:5, 2:3

Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE - Technology Florbal MB 2:11

branky: 51. František Vykopal, 53. František Vykopal - 2. Martin Tokoš, 7. Milan Tomašík, 14. Martin Tokoš, 28. Tomáš Chroust, 35. Daniel Šebek, 36. Daniel Šebek, 38. Jan Natov, 40. Aleš Höffer, 42. Daniel Šebek, 44. Martin Tokoš, 55. Mikuláš Komárek; rozhodčí: Kamil Sojka - Tomáš Sojka; vyloučení: 2:2; využití: 1:0; diváků: 486; zásahy brankářů: Radovan Michajlovič 13, Kevin Majrich 5 - Lukáš Bauer 16; po třetinách: 0:3, 0:5, 2:3;

Sestřih branek:

PANTHERS OTROKOVICE B: Michajlovič (40. Majrich) - Nagy, Kostka, Zimmer, Koláčný, Pšenčík, Hájek - Pešat, Hrabal, Haša, Gál, Kvapil, Vykopal, Červenka, Szweda, Petřík
Florbal MB: Bauer (Musil) - Suchánek, Krzyžanek, Zakonoc, Gruber, Höffer - Curney, Natov, Šebek, Komárek, Chroust.Ta, Chroust.To, Tokoš, Bína, Tichý, Tomašík

Panteři inkasovali už po 85 sekundách a první třetinu prohráli jednoznačně 0:3. Ještě hůře pro ně dopadla druhá část, ve které dostali dalších pět branek. Za stavu 0:8 přenechal Radovan Michajlovič své místo v bráně Kevinu Majrichovi, který ale přišel o čisté konto už po 82 sekundách třetí periody.

Panteři se věrným fanouškům odměnili až v půlce třetiny, kdy se dvakrát po sobě trefil Vykopal po nahrávkách Gála. Poslední slovo ale měli opět hosté z Mladé Boleslavi, kteří Otrokovicím uštědřili nejvyšší porážku sezony.

Tři kola před koncem základní části zůstali Panteři šestí s bezpečným náskokem šesti bodů na první nepostupovou příčku. Účast v play off si mohou zajistit v pondělním televizním zápase v Ostravě, který vysílá ČT sport od 19.30 hodin.

Komentář trenéra domácích, pana Michala Kvapila: "Boleslav předvedla výkon prvního týmu tabulky, nevypustila žádný souboj, za jakéhokoliv stavu hrála pořád dopředu a do branky. Musíme zlepšit naši agresivitu a chtít víc získávat balon a využívat těch mála šancí, co jsme měli. Teď se budeme soustředit na pondělí, děkujeme výborným divákům a soupeři."

Komentář trenéra hostí, Petra Novotného: "Myslím, že jsme dnes měli výbornou agresivitu, jak s balonem, tak bez, soupeři jsme toho v zápase moc nedovolili. Z výkonu mám dobrý pocit, dnes bych chtěl zejména poděkovat výborným rozhodčím a určitě i skvělým divákům a soupeři"

Další domácí zápas odehrají Panteři v neděli 23. 2. 2020 od 17:00 proti Black Angels.