Otrokovice hrají v neděli v Pardubicích

Hráče Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE čeká o víkendu 6. kolo Superligy florbalu. V neděli 13. 10. 2019 se od 17:00 utkají s domácími Sokoly.

Hráči z města perníku, řadící se mezi už klasické účastníky nejvyšší tuzemské soutěže prožili loni hořko-sladkou sezónu. Po historickém úspěchu, kdy Pardubice vyhrály Pohár se nedokázaly probít do play off a základní část zakončily na 12. místě. To znamenalo obhájit svou příslušnost mezi elitou v nevyzpytatelných bojích play down. Ty hráči Pardubic zvládli úspěšně a po výhře nad Bulldogs Brno 4:0 na zápasy mohli slavit zachování Superligy i pro aktuální ročník.

V letním období se toho v Pardubicích moc neudálo. Tým pod vedením trenéra Ladislava Štancla razí cestu vlastních odchovanců a tým byl doplněn převážně z kádru nadějných juniorů. Jediným větším odchodem byl konec krátké florbalové kariéry Jana Bílého, který se vrátil zpět k hokejbalu. 

Hlavním tématem nedělního soupeře Panterů tak bylo pokračování legendy Pardubic Martina Zozuláka. Ten se v srpnu stal generálním manažerem celého klubu a vážně uvažoval, že florbalku pověsí na hřebík. Nakonec se zkušený veterán rozhodl pro pokračování a nadále tak představuje největší hrozbu pro soupeře. Pardubice mají jeden z nejmladších týmů superligy, přesto už celkem zkušený. Hned 10 hráčů má odehráno přes 100 utkání v nejvyšší soutěži. Martina Zozuláka tak doplňují další zkušení borci Ivo Teichman nebo Michal Janeček. Z útočníků můžeme zmínit ještě střelce Jana Kourka nebo bývalého juniorského reprezentanta Přemka Pakostu. Novým kapitánem se stal obránce Tomáš Dlesk. V bráně se trenér Štancl může spolehnout na zkušeného Jakuba Levínského nebo aktuálního juniorského mistra světa Martina Haleše. Sokoli Pardubice měli na úvod ročníku těžký los. Po očekávaných prohrách s Vítkovicemi, Chodovem a Boleslaví navíc přišla i překvapivá prohra na půdě nováčka Black Angels. Jediným bodovým ziskem tak zůstává výhra nad Českou Lípou ve 2. kole. Aktuálně se nedělní soupeř Otrokovic nachází na 12. místě se 3 body na svém kontě.  

Panteři po nepřesvědčivém výkonu na Bohemce zabrali a napravili svou reputaci. V domácím utkání po vydařené první třetině nakonec přetlačili Tatran 4:3 a předskočili ho v tabulce. S jistotou zachytal mladý brankář Majrich, který tentokrát nahradil Michajloviče, Laco Gál vstřelil dvě branky, když mu na obě po individuálních akcích přihrál obránce Kvapil. Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE se nachází na 5. místě se ziskem 8 bodů.

Utkání 6. kola Superligy florbalu Sokoli Pardubice vs. Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE startuje v neděli 13. 10. 2019 od 17:00 (SH Dašická)

ONLINE  https://bit.ly/2Mqpvc1

VIDEO  https://bit.ly/2OwRIAI


Další domácí zápas odehrají Panteři v neděli 20. 10. 2019 od 18:00 proti FBC Liberec

Generální partner

Generální podporovatel

Hlavní partneři

Partneři