Panteři mají nového trenéra. Je jím Michal Kvapil.

středa 16.5.2018 • Matěj Kostka

Panteři do nové sezony vstoupí s novým hlavním trenérem mužského A-týmu. Od nové sezony tuto pozici převzal loňský asistent trenéra a hlavní trenér juniorů Michal Kvapil.

Kdy tě Panteři oslovili, abys byl novým hlavním trenérem a-týmu mužů?

Dobrý den. Už před play-off jsem se s vedením klubu o něčem takovém bavili, ale hlavní bylo play-off, ve kterém jsem měl pomoct týmu, když by byl čas. Po skončení play-off jsme dohrávali soutěž juniorů a ještě 1. ligu žen. Byl jsem domluvený, že věci ohledně nové sezony budu řešit až vše skončí. S prezidentem Panthers jsme se tedy potkali až před 14 dny a tam jsem dostal nabídku oficiální nabídku trénovat A tým.

Jak dlouho sis tuto nabídku rozmýšlel?

Jelikož jsem dostal tuhle nabídku a měl jsem zároveň i jiné závazky ke svému mateřskému klubu bylo to těžké. Rozmýšlel jsem se tedy hodně dlouhou, určitě měsíc. Probral jsem to hlavně doma s rodinou. Tam je ta největší podpora a její názor mi pomohl se rozhodnout.

Proč ses nakonec rozhodl tuto nabídku vzít?

Je to pro mne velká výzva a motivace. Určitě mi pomohlo, že jsem mohl pracovat v minulé sezoně jak s Juniorkou Panthers tak být i u Áčka mužů. Hodně mi dalo play-off a parta borců v kabině a celé prostředí v Otrokovicích.

U týmu jsi byl již v loňském roce v roli asistenta. Chystáš nějaké změny do nové sezóny?

Ano byl jsem u týmu v této pozici. Velká změna je už to, že budu muset vytvořit z mé pozice nový tým, ale spíše realizační. Velkou změnou také je, že bude chybět Kája Ťopek. Další změny určitě přijdou, ale to má ještě čas 😁

Jaké jsou cíle na příští sezonu?

Cíle jsou určitě. Jen je třeba je trochu rozdělit na osobní, týmové a hlavní cíl.

Určitě bude cílem hrát play-off a vytvořit tým, který toho dosáhne. Je tady hodně zkušených hráčů, a i nových mladých, které bychom chtěli propracovat do týmu. Dále hrát takový florbal, který bude bavit a těšit nejen nás, ale hlavně diváky, kteří tady jsou vynikající. Další a hlavní cíle bychom si mohli říct a stanovit v průběhu přípravy na novou sezonu, která právě začíná.