Panteři se vrátili domů a proti Ostravě přerušili sérii porážek

V důležitém zápase Panteři přetlačili Ostravu a posunuli se na 6. místo v tabulce.

Superliga 2019/2020, 14. kolo, ne 1.12.2019, Městská hala Otrokovice
FBC ČPP Ostrava
8:3
0:0, 3:1, 5:2

Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE - FBC ČPP OSTRAVA 8:3

branky: 21. Lukáš Kvapil, 23. Petr Koláčný, 39. Lukáš Pešat, 43. Lukáš Kvapil, 45. František Vykopal, 49. Ladislav Gál, 58. Ladislav Gál, 60. Filip Hrabal - 33. Jiří Bauer, 48. Dominik Klimscha, 48. Petr Stejskal; rozhodčí: Libor Gavlas - Lukáš Mikula; vyloučení: 1:0; využití: 0:0; diváků: 416; zásahy brankářů: Radovan Michajlovič 15 - Jan Binder 18; po třetinách: 0:0, 3:1, 5:2;

Sestřih branek:

PANTHERS OTROKOVICE B: Michajlovič ( Majrich) - Nagy, Szweda, Kostka, Zimmer, Zdražil, Pšenčík - Gál, Vykopal, Červenka, Pešat, Kittel, Kvapil, Koláčný, Haša, Hrabal, Nehila, Jurčík, Ďuriška
FBC ČPP Ostrava: Binder ( Laja ) - Bauer, Juhaňák, Posselt, Lipový, Kašík, Švajný - Sovják, Daniš, Zapletal, Klimscha, Stejskal, Šindler, Eichner, Sládek, Dohnal, Kaloč, Čonka-Skyba, Češek

Po třech zápasech bez bodového zisku florbalisté Hu-Fa Panthers Otrokovice zabrali a po návratu do své haly potěšili své fanoušky vítězstvím 8:3 nad Ostravou, díky níž se posunuli na šesté místo Superligy.

Panteři nastoupili doma po dvou týdnech a po bezgólové úvodní třetině začaly padat branky hned po pauze. Skóre moravského derby otevřel důrazný Kvapil a vzápětí se táhlou střelou trefil Koláčný. Michajlovič držel čisté konto až do 33. minuty, kdy ho překonal po několika krosových nahrávkách Bauer. Ještě před druhou přestávkou vrátil Panterům dvoubrankové vedení Pešat ranou zpoza obránce do růžku ostravské klece.
V závěrečné třetině se s góly roztrhl pytel. Kvapil s Vykopalem zajistili Panterům ve 45. minutě čtyřgólový náskok. Ostrava ale kontrovala dvěma zásahy v rozmezí pouhých čtyř sekund. Uklidnění do otrokovických řad přinesl za dalších 32 sekund Gál a od té doby už měli Panteři utkání ve své moci. Při závěrečné power play hostů pak zvýšili rozdíl ve skóre Gál s Hrabalem střelami do prázdné brány.

Komentář domácího trenéra, pana Michala Kvapila: "Dnes jsme šli do utkání získat určitě 3 body. První třetina byla z naší strany trochu nervózní, naše hra nebyla podle představ. Po první pauze jsme ustáli a udrželi nástup soupeře do druhé třetiny, trošku jsme upravili sestavu, zlepšili pohyb a využili nabídnuté šance. Pro nás je to velice důležitá výhra a můžeme se soustředit na další zápasy. Děkujeme nejlepším divákům a těšíme se na další domácí zápasy.

Komentář trenéra hostí, pana Svačinky: "V zápase o hlavách jsme totálně propadli, domácí hráli s lehkostí a jenom čekali a trestali naše neuvěřitelné chyby. Pokud nezjednodušíme hru a nebudeme se tlačit do brány a chtít vyhrát, tak nemáme šanci na úspěch. Pořád hrajeme na krásu a připadá mi, že nechceme dávat góly. Budeme na tom pracovat, příště budeme lepší, děkujeme divákům rozhodčím, soupeři.

Další domácí zápas odehrají Panteři v pátek 6. 12. 2019 od 19:00 proti TJ Sokol Královské Vinohrady.