Panteři zahajují odvety, v Ostravě chtějí navázat na výhru z České Lípy

S cílem vylepšit předposlední místo v superligové tabulce odstartuje áčko PSG Panthers v sobotu odvetnou část zápasem v Ostravě.

Panteři zakončili úvodní polovinu základní fáze soutěže v České Lípě, kde vyhráli 8:6 a přerušili tak sérii šesti porážek. Ani druhá výhra sezony je ale nemohla zvednout z předposlední pozice, k postupu do předkola play off jim před odvetami chybí 4 body.

Ani Ostrava by si za aktuálního stavu předkolo nezahrála, na 11. místě je vinou menšího počtu vstřelených branek za desátými Královskými Vinohrady. Po mistrovství světa prohráli Severomoravané čtyři z pěti duelů, naposledy podlehli v hale vedoucích Střešovic 2:6.

Doma Ostrava vykazuje bilanci jednoho vítězství a pěti porážek. Lídrem produktivity je Marek Bräuer, který přestoupil v létě z konkurenčních Vítkovic.

První vzájemný zápas sezony Panteři prohráli 6:7 v prodloužení, přestože po první třetině vedli 3:0. Rozhodující gól přitom neměl platit, jelikož Ostrava před gólovou akcí zahrála malou domů. Na severu Moravy se nám nedaří, z jedenácti výjezdů jsme se vraceli s vítězstvím jen dvakrát.