Petr Kittel: Dávat góly není jenom moje zásluha

středa 27.9.2017 • Matěj Kostka

Petr Kittel přišel před začátkem sezony do Otrokovic z Rožnova pod Radhoštěm, kde patřil k nejlepším střelcům. V letošní sezoně zatím navazuje na tu loňskou, když ve 4 utkáních dokázal vstřelit 5 branek.

S Pantery si absolvoval část přípravy, ale napevno do týmu ses zařadil až těsně před začátkem prvního kola. Jaké byly tvé pocity, když už jsi definitivně věděl, že sezónu budeš hrát v Otrokovicích?

Určitě jsem si oddychl, že se kluby domluvily včas, tedy před startem superligy. Ta nejistota nebyla moc příjemná.


Je to tvá premiérová sezóna v superlize. V čem je největší rozdíl oproti jiným soutěžím, které si hrál? Loni to byla například první liga.

První dvě kola jsem chtěl stihnout právě kvůli lepší adaptaci na superligu, protože oba soupeři (Ústí a Lípa) hráli loni taky první ligu, takže to šlo pozvolna. Teď dvojzápas Vítkovice a Chodov byla úplně jiná úroveň. Hlavní rozdíly jsou v rychlosti a vyspělosti hráčů.


Tvá branka proti Chodovu byla již v pátá, takže na hřišti si počínáš spíš jako zkušený střelec, než jako nováček na superligových palubovkách. Čekal jsi, že se chytneš tak rychle?

Vždycky jsem měl takovou roli, ať už jsem hrál jakoukoliv soutěž a superliga byla a je nová výzva. Upřímně byl jediný cíl, probojovat se do základní sestavy a to se mi prozatím podařilo. Dávat góly není nikdy jenom moje zásluha, vždy na tom spolupracuje celá pětka.


Příští utkání hrajete v Mladé Boleslavi, kde mají velmi silný tým aspirující, každý rok na titul. Jak se na tento zápas připravujete?

Vzhledem k tomu, že už se hraje ve čtvrtek a není zase tolik prostoru, tak se připravujeme stejně jako na zápas s Chodovem. 


Co od zápasu očekáváš?

Očekávám ofenzivního soupeře a tedy atraktivní zápas.