Radovan Michajlovič: Letošní sezóna byla nejlepší, co jsem v Panterech zažil.

pátek 23.3.2018 • Matěj Kostka

Radovan Michajlovič patřil i v letošní sezóně k největším oporám Panterů. V uplynulé sezóně si poprvé v nejvyšší soutěži připsal vychytanou nulu, a to hned dvakrát. Mezi brankáři vyhrál statistiky za nejlepší procentuální úspěšnost zákroků a za průměr obdržených branek na utkání.

Z pohledu individuálních statistiky to vypadá na tvou nejlepší sezonu. Souhlasíš s tím? 


Jo, to máš pravdu. Letošní sezóna byla určitě nejlepší, co jsem v Panterech zažil. Nejen z pohledu statistik, ale i z osobního pocitu. Byla chuť, motivace a stabilní forma. Navíc jsem si to vše naplno užíval.


Na klubové úrovni jste byli také úspěšní, když jste si připsali nejvíc bodů v základní části v historii. Ani to ovšem nestačilo na vytoužené čtvrté místo. Kde myslíš, že byly rozhodující faktory, že to nakonec nestačilo na to 4. místo?

Těch spousta bodů je z jedné strany zapříčiněna rozšířením soutěže o dva týmy, ale na druhou stranu nám to letos vážně sedlo. Síla tymu byla asi nejsilnější, co tu kdy byla. K tomu se nám vyhýbala zranění a konečně jsme dokázali střílet branky i z minima šancí. To 4. místo nám uniklo velice těsně a určitě to hodně zamrzelo. Jít z takové pozice do play-off by pro nás bylo úžasné, jelikož vidina, že chytneme Spartu či Bohemku, by znamenala velké šance na postup. Nicméně ten boj jsme si prohráli sami na hřišti. Rozhodující body byly ztracené doma se Znojmem a Libercem a venkovní ztráty na Bohemce nebo v Ostravě.

Panteři letos předváděli v základní části hru založenou hlavně na kvalitní defenzivě a držení balónku. Zkus zhodnotit počínání Otrokovic v základní části.

Tak samozřejmě základní část byla nejpovedenější v historii v klubu, takže určitě spokojenost. Jen zamrzí, že to nedopadlo dle představ. Nicméně jak výsledky, tak i předvedená hra byla odpovídající našemu letos skvěle poskládanému týmu a každý soupeř z nás měl respekt.

Vypadli jste ve čtvrtfinále play-off stejně jako loni s Chodovem, ale tentokrát se vám nepodařilo ani jednou zvítězit. Kde se ta série lámala, a které zápasy byly klíčové?

Za mě určitě rozhodnuly zápasy číslo 2 a 3, kde jsme mohli zvítězit a celou sérii zdramatizovat. Bohužel se to nepovedlo. Navíc nás hodně psychicky srazilo neumístění na 4. místě a vybrání soupeře.

Jak bys zhodnotil výkony Panterů ve čtvrtfinále?

Tak kromě prvního zápasu, kdy jsme ještě nebyli přepnutí v hlavách na režim play-off to nebylo špatné. Nechyběla bojovnost ani srdíčko, ale kvalita se prostě musela projevit. Jen mrzí, že se nepodařilo nějaký zápas zvítězit.

Byly nějaké rozdíly mezi letošní a loňskou sérií?

To je těžké srovnávat. Obě série byly něčím jiné. Do té letošní jsme šli s větším očekáváním od nás. Ne, že by nám to svazovalo nohy, ale přeci jen loni to by jiné. Navíc Chodov byl na nás lépe připravenější než v loňském play-off.

Co osobně ti tato sezóna dala a jak se těšíš na tu příští?

Určitě mi dala další cenné zkušenosti a úspěchy. Být brankářem týmu ze středu tabulky s největší procentuální úspěšností a nejnižším průměrem gólů na zápas, se jen tak nevidí. Navíc dvakrát čisté konto. Nevěřím, že by sezona z individuálního hlediska mohla být ještě lepší. 😊

Koho tipuješ, že letos v Ostravar Aréně zvedne nad hlavu pohár pro vítěze Tipsport Superligy?

Za mě bude finále Mladá Boleslav proti Chodovu a konečně se dočká Bolka. 😉