Sniper Kittel: Není na co čekat

Rozený střelec Petr Kittel se dal  zdravotně do pořádku a Panteři se mohou spolehnout na jeho branky. Krátce se vrací k uplynulému víkendu a zve fanoušky na nedělní utkání o play-off proti Liberci.

Nejdříve se vraťme k zápasu v České Lípě? Bohužel Panteři opět nechali soupeře odskočit a museli dotahovat, v čem byla chyba?

Zdravím všechny fanoušky Panterů. Do České Lípy jsme jeli vyhrát a to se nakonec podařilo, i když pouze za dva body. Nevím, jestli je to doslova chyba, ale připadá mi, že se na začátku každého zápasu snažíme příliš tvořit. Když se ale podívám na góly, které dáváme, tak to nikdy nevychází z nějakých postupných kombinací z rozehrávky. Máme silné protiútoky a toho bychom se měli držet od první minuty. Zatím to začínáme chápat až od druhé třetiny.

Co Vás nakoplo za stavu 0:3? Máte ze zápasu 2 body, je to z Vašeho pohledu ztráta nebo po vývoji utkání zisk?

Za stavu 0:3 došlo ke stažení sestavy na dvě lajny. Je to pro tým vždycky impuls, ale nedá se na to neustále spoléhat. Váže se to k mé odpovědi na první otázku. Přestali jsme se s tím mazat a začali dávat góly, stejně jako ve většině úspěšných zápasů z posledních kol.

Dva body vnímám pozitivně. V České Lípě to nebývá jednoduché, ale mě osobně se tam hraje dobře, protože parkety jsou pro mě nejlepším povrchem. Jsem rád, že jsme se vrátili s vítězstvím.

V zápase s Boleslaví se nepovedlo asi vůbec nic. Přesto, v čem vidíte příčiny historického debaklu Otrokovic v Superlize?

Před zápasem jsme si ukázali, ve kterých místech je Boleslav nebezpečná a první čtyři branky padly ze stejné situace. Měli jsme i nějaké šance, ale ty jsme bohužel nevyužili. Tohle už není tým, který si nechá takové vedení utéct a pak už pouze navyšoval konto. Byl bych rád, kdybychom to pustili z hlavy, protože nám opravdu nevyšlo vůbec nic. Jestli ale dostanete 16 nebo 8 branek je v konečném důsledku jedno. Snad to byla facka, která přišla ve správný čas.

Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí, sportující lidé a venku

V neděli 17.2.2019 od 17:00 domácí zápas proti Liberci? Co musí Panteří udělat, aby odčinili Boleslav a zasloužili si postup do play-off?

Věřím, že do tohoto zápasu naskočíme s chutí porazit soupeře od první minuty, stejně jako v posledním domácím utkání proti Vinohradům. Není na co čekat, tenhle zápas nás musí posunout do play-off a proto neexistuje nic jiného, než 100% výkon.

V posledních zápasech se tým opět může spolehnout na Vaše branky. Vrací se střelecká forma v pravý čas?

V prvé řadě jsem velmi rád, že jsem konečně v pořádku, co se týče zdravotního stavu. Byla to pro mě v tomto ohledu strašná sezóna, počínaje letní přípravou. Teď se cítím dobře a zbytek už je jen o hlavě a spolupráci našeho útoku. Nějaké góly ještě budeme potřebovat, tak doufejme, že to bude padat nejen mě!

Co byste vzkázal fanouškům?

Chtěl bych pozvat všechny fanoušky Panterů na důležitý zápas s Libercem a jedno konkrétní pozvání bych chtěl poslat i skvělé partě fanoušků do Nového Jičína. Dorazte v plném počtu, budeme vás potřebovat!!!

Utkání začíná v neděli 17.2.2019 v 17:00 v Městské sportovní hale