Univerzál Rožnovják: Zápasy v play-off jsou prostě jiné

pátek 1.3.2019 • Redakce

Předsezónní posilu Martina Rožnovjáka čeká první play-off v dresu Panterů. A hned se postaví proti svému bývalému klubu, se kterým v minulém roce oslavil titul. Jak prožívá tuto sérii? Co by mohlo na soupeře platit?

Do čtvrtfinále si vás vybrala Mladá Boleslav, kde jste předtím hrál. Jste rád, nebo jste si přál spíše jiného soupeře?

Určitě jsem si přál jiného soupeře, rád moc nejsem, ale zase na druhou stranu nám zápas v Mladé Boleslavi hodně ukázal a budeme nebezpeční.

Bude pro vás play-off proti bývalému týmu speciální, nebo už vzájemné zápasy tolik neprožíváte?

Nikdy jsem si nemyslel, že tohle nastane, a teď je to tady. Zápas v Mladé Boleslavi pro mne byl speciální a myslím si, že první zápasy play-off budou ve stejném duchu. Přece jen jsem tam strávil 10 let a člověku se vše hned vybaví, když je na hale. Veškeré vzpomínky, vidí známé tváře. Každopádně se těším.

Soupeře dobře znáte. Co by na něho mohlo platit?

Máme obrovskou sílu v brankovišti. Doufám, že se Radovan dobře vyspí na první zápasy a budou z něj šílet jako já na tréninku. Musíme vycházet z kvalitní obrany a nebezpečných protiútoků, trošku přitvrdit a znepříjemnit jim jejich styl hry a dát do zápasů 100% po 60 minut. Pak se úspěch dostaví.

Na obrázku může být: 6 lidí, sportující lidé

Jakou očekáváte sérii? Dá se vycházet ze vzájemných zápasů v základní části, nebo ne?

Z dřívějších sérií si pamatuji vždy kvalitní zápasy a myslím že i letos tomu nebude jinak. Sérii očekávám vyrovnanou i přes to že nám nikdo nevěří, budeme připraveni. Myslím si, že ze zápasů v základní části se moc vycházet nedá, samozřejmě víme, jak Boleslav hraje, ale tyhle zápasy v play-off jsou prostě jiné.

Když jste hrával za Boleslav, byli jste v play off favority. Otrokovice jsou v jiné roli. Vnímáte tenhle rozdíl?

Rozdíl nevnímám, navíc si myslím, že to je naše výhoda. Boleslav musí, my můžeme a chceme. A proto ty zápasy budeme hrát uvolněněji.

Jaká je forma mužstva před play off?

U nás je opravdu důležité, abychom byli zdraví, když jsme zdraví tak je forma dobrá. Takže nyní jsme v plné síle a věřím, že jsou všichni odhodlaní se o postup porvat.

Co byste vzkázal fanouškům?

Fanouškům bych vzkázal, aby nás přišli podpořit na domácí zápasy přímo na halu, v co největším počtu, pamatuji si, že se mi s Boleslaví v Otrokovicích hrálo strašně špatně a to i díky fanouškům. Teď bych ten pravý otrokovický kotel chtěl zažít znovu.

1. utkání čtvrtfinále se odehraje v sobotu 2. 3. 2019 v 19:30 v MSH Mladá Boleslav

TEXT 📝 👉 https://bit.ly/2GSqUYy

VIDEO 🖥️ 👉 https://bit.ly/2VoEZAc

2. utkání čtvrtfinále se odehraje v neděli 3. 3. 2019 v 17:00 v MSH Mladá Boleslav

TEXT 📝 👉 https://bit.ly/2GNIGMr

VIDEO 🖥️ 👉 https://bit.ly/2GP2lMg