Otrokovice prohrály s Vítkovicemi 1:5

HU – FA PANTHERS OTROKOVICE včera sehráli první zápas nové sezony 2016/2017 v Ostravě proti domácímu 1. SC TEMPISH VÍTKOVICE. Utkání proti loňskému finalistovi slibovalo velkou podívanou, proto na Dubinu zavítal i poměrně velký počet otrokovických fanoušků.

Superliga 2016/2017, 1. kolo, so 17.9.2016, SH Dubina
Vítkovice
5:1
2:0,0:0,3:1

Branky a nahrávky: 6:37 Hájek (švajný), 15:54 Bräuer (Rýpar), 51:52 Rýpar, 56:50 Jurdzin (Nehera), 58:41 Matejčík (Šebesta) - 41:35 Pančocha (Jurčík) . Rozhodčí: Svrček Lukáš, Waliczko Radim. Vyloučení: 1:1 . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 187 . Střely na branku: 28:20.

Vítkovice: Souček (Blakala) - Jankulár, Bräuer, Matúš, Komačka - Firda, Mertha, Šebesta, Nehera, Rýpar, Jakubec, Gál, Švajný, Hájek, Pešat, Matejčík, Němec, Jurdzin, Ivan
PANTHERS OTROKOVICE B: Michajlovič (Majrich) - Jakub Zatloukal, Karel Ťopek, Miroslav Koníček, Ondřej Čevela, Matěj Kostka, Martin Szweda, Michal Nagy - Tomáš Sovják, Lukáš Uhrinovský, Tomáš Olbert, Pavel Jurčík, Marek Zapletal, Dominik Vyoral, Martin Nagy, Adam Pančocha, Lukáš Volek, Martin Krchňáček, Lukáš Petřík, David Hrdina

Začátek utkání byl z obou stran velice opatrný, nikdo nechtěl udělat chybu. Boj o první branku utkání však vyhrály Vítkovice. V 7. minutě utkání předvedl svůj um Lukáš Hájek a pěknou technickou finesou poslal domácí do vedení. Otrokovice se snažily co nejrychleji odpovědět a zápas srovnat, ovšem neproměňování vyložených šancí tyto plány hatily. Místo toho přidal Bräuer druhou branku Vítkovic a za stavu 2:0 pro domácí se odcházelo na první přestávku.

Druhá třetina byla z obou stran velmi urputná, bojovalo se o každý centimetr vítkovické haly. V polovině zápasu byla nařízena na každé straně jedna přesilová hra, ani jeden tým ji však nevyužil. Skóre se tak ve druhé třetině neměnilo, i díky výborně chytajícímu Radovanovi Michajlovičovi.

Ve třetí třetině se podařilo hned na začátku Otrokovicím snížit, když se prosadil sedmnáctiletý Adam Pančocha. Otrokovice se snažily zápas vyrovnat, otevřely hru, místo toho ale góly padaly jen do brány hostů. V závěru zápasu postupně skórovali Rýpar z nájezdu, Jurdzin a Matejčík. To už na světelně tabuli svítal stav 1:5 a velmi dobře rozehraný zápas ze strany Otrokovic skončil porážkou. Panteři tedy z Vítkovic ani tentokrát body nevezou, halu na Dubině ani tentokrát nevyloupili.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/av-tKaXqksg" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Komentář trenéra Otrokovic Karla Ševčíka: Gratuluji soupeři k výbornému výkonu. Chci pochválit celý náš tým za neuvěřitelné nasazení a bojovnost. Bohužel jsme v klíčových momentech nedokázali proměnit vyložené šance a tím jsme nedostali Vítkovice pod větší tlak.

Komentář trenéra domácích Pavla Bruse: Urputné utkání plné nepřesností a technických chyb. Ale odmakané na 100% z obou stran a ve vysokém nasazení. Soupeř výborně bránil a nám se dlouho nedařilo usadit se v útočném pásmu. Velké množství podnětů ke zlepšení. Jsme na novém začátku. Těšíme se na další zápas a Otrokovicím přeju klidnou cestu domů.