Panteři mají první body. Po výhře na Vinohradech hostí v pondělí Hattrick Brno

Hráči Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE po závěrečném dramatu berou 3 body za výhru 7:5.

Superliga 2019/2020, 2. kolo, so 21.9.2019, TJ Sokol Královské Vinohrady
Vinohrady
5:7
2:3, 1:2, 2:2

TJ Sokol Královské Vinohrady - Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE 5:7

branky: 8. Jan Linhart, 20. Petr Hartman, 29. Petr Hartman, 45. Lukáš Gregor, 55. Jan Linhart - 11. Ladislav Gál, 12. Petr Kittel, 15. Petr Kittel, 26. Peter Nehila, 31. Štěpán Kostolány, 56. Štěpán Kostolány, 59. Ladislav Gál; rozhodčí: František Pangerl - Jiří Šedivý; vyloučení: 3:2; využití: 1:2; diváků: 85; zásahy brankářů: Rastislav Mazák 16 - Radovan Michajlovič 13; po třetinách: 2:3, 1:2, 2:2;

Sestřih branek:

Vinohrady: Mazák (Buchta) - Kachnič, Richtr, Stuchlík.O, Vnuk - Zelený, Linhart, Lanc, Bína, Hartman, Gregor, Skřivánek, Hájek, Záň, Kapucián, Stuchlík.Z, Rossi, Svoboda, Máca
PANTHERS OTROKOVICE B: Michajlovič (Majrich) - Nagy, Szweda, Kvapil, Zimmer, Čevela - Petřík, Hrabal, Koláčný, Červenka, Pešat, Kittel, Kostolány, Vykopal, Gál, Haša, Nehila, Ďuriška

Florbaloví Panteři získali první superligové body v nové sezoně. Po domácí porážce od Sparty zvítězili v hale Královských Vinohrad 7:5, venkovní výhru můžou potvrdit v pondělním televizním domácím zápase proti nováčkovi Hattricku Brno. Moravské derby začíná v 17.45 hodin.

Zatímco proti Spartě dali Panteři pouze jeden gól, na Vinohradech se jim střelecky dařilo. Tentokrát sice inkasovali jako první, třemi góly v rozmezí 11. až 15. minuty ale skóre otočili. Postupně se trefili Gál a dvakrát Kittel.

V prostřední třetině si připsali svoje premiérové branky v otrokovickém dresu Nehila s Kostolánym a Panteři šli do závěrečné části za příznivého stavu 5:3.

V 55. minutě se začínalo znovu, po 85 sekundách si ale Otrokovice vzaly vedení zpátky. Svůj podařený večer korunoval Kostolány druhým gólem v zápase a pak se ještě svou druhou asistencí podílel na posledním gólu utkání v podání Gála.

Komentář trenéra hostů, Michala Kvapila: " Vítězství bylo vydřené a moc těžké. Domácí hráli aktivně a důrazně. Dokázali jsme využít šance a být téměř po celý zápas ve vedení. I přes vyrovnání jsme dokázali se zvednout a opět využít šanci za to tým pochválím. Děkujeme SKV za utkání a těšíme se domů."

Komentář trenéra domácích, Davida Bouši: "V útočné fázi jsme dnes podali solidní výkon, přesto jsme z vypracovaných šancí měli vytěžit víc. Soupeři jsme zápas ulehčili našimi vyloučeními a zakládáním brejků po našich ztrátách, které pak potrestali. Do dalších zápasů se na toto musíme zaměřit, abychom mohli sbírat body, které potřebujeme jako sůl. "