Panteři po boji prohráli s Technology Florbal MB

K nedělnímu zápasu vyrazili hráči Hu-Fa Panthers Otrokovice do Mladé Boleslavi. Tým Technologů okupuje první příčku tabulky Tipsport Superligy, a tak Pantery čekal nelehký úkol přivézt z města automobilů alespoň jeden bod. Hráči proto před zápasem využili čas, který měli díky včasnému příjezdu. Někteří využili kluziště nedaleko od haly k předzápasovému rozbruslení, jiní zase navštívili muzeum Škoda.

Superliga 2016/2017, 14. kolo, ne 18.12.2016, Městská sportovní hala Mladá Boleslav
Florbal MB
6:2
(1:1, 1:0, 4:1)

Branky a nahrávky: 2. Chroust Tomáš, 29. Krajcigr (Curney), 32. Chroust Tomáš (Kološ), 43. Krajcigr (Kološ), 49. Chroust Tomáš, 59. Krajcigr (Curney) - 6. Jurčík (Nagy Michal), 44. Nagy Michal (Sovják). Rozhodčí: Baloun Milan, Šuvada Roman. Vyloučení: 0:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 307. Střely na branku: 24:17.

Florbal MB: Rytych (Bauer) - Novák, Kološ, Rožnovják, Gwuźdź, Pluhař, Křenek, Jelínek, Zakonov, Krzyžanek - Novotný, Chroust, Chroust, Bína, Gruber, Curney, Krajcigr, Natov, Fojta
PANTHERS OTROKOVICE B: Michajlovič (Majrich) - Miroslav Koníček, Ondřej Čevela, Matěj Kostka, Martin Szweda, Michal Nagy - Tomáš Sovják, Lukáš Uhrinovský, Tomáš Olbert, Pavel Jurčík, Marek Zapletal, Dominik Vyoral, Martin Nagy, Lukáš Volek, Martin Krchňáček, Lukáš Petřík, Dominik Rozumek, Sebastián Bobáčik

Mladoboleslavským se nástup do zápasu opravdu povedl, už ve druhé minutě domácí Tomáš Chroust. Panteři ale dokázali poměrně rychle vyrovnat, nahrávku Michala Nagye perfektně zužitkoval Pavel Jurčík. Otrokovičtí hráči poté předváděli koncentrovaný výkon doplněný o skvělého brankáře Michajloviče, který svými zákroky opět přiváděl protihráče k šílenství.

Do druhé třetiny nastoupili Panteři s mnohem větším sebevědomím a vypracovávali si i nebezpečné šance, které však dokázala mladoboleslavská obrana s brankářem Rytychem eliminovat. Prosadil se až v polovině zápasu domácí Jiří Curney, tento gól však brankáře Michajloviče hodně mrzel, štěstěna se tentokrát přiklonila ke střelci. Otrokovice se do konce druhé třetiny snažily vypracovat brankovou příležitost, všechny pokusy však končily neúspěchem.

Třetí část se velmi vydařila Technologům. Už po třech minutách navýšili náskok na komfortních 4:1 po brankách Tomáše Chrousta a Radka Krajcigra. O snížení se minutu později v zápase postaral Martin Nagy po asistenci Tomáše Sovjáka. Panteři bažili po vyrovnání ovšem ne a ne se prosadit. Velké odhodlání zmrazil domácí Tomáše Chroust, který skompletoval hattrick a navýšil náskok Technologů na tři branky. Panteři se 6 minut před koncem zápasu snažili o vyrovnání hrou bez brankáře, ovšem kvůli faulu Tomáše Olberta se místo toho museli bránit domácí přesilovce. Tu otrokovičtí hráči dokázali ubránit, ovšem v 59. minutě vstřelil svůj třetí gól v zápase i Radek Krajcigr a stanovil tak konečné skóre zápasu 6:2.

Technology MB si tak pojistili první místo v tabulce a tým Hu-Fa Panthers Otrokovice se o senzaci nepostaral, i když dvě třetiny dokázali s domácími držet krok. Pantery čeká v úterý zápas v Praze proti Tatranu Střešovice, se kterým se utkají ve čtvrtfinále Poháru České pojišťovny. Ve střešovické „stodole“ se začíná hrát od 18 hodin.

Komentář trenéra hostů p. Ševčíka: "Na zápas jsme přijeli dobře připravení, chtěli jsme odbojovat minimálně bod. Dvě třetiny nám to jakž takž vycházelo a stav 2:1 byl dobrý jako výchozí pro závěrečný tlak Bohužel jsme v poslední třetině udělali několik individuálních chyb, a to nás stálo zápas. Potěšil mne náš herní projev, ale chceme se stále zlepšovat a musíme odstranit zejména slabou střeleckou produktivitu."

Komentář trenéra domácích p. Pazdery: "Pro nás velice náročné utkání. Soupeř nás prověřil v trpělivé hře s míčem, a zároveň jsme museli být velice disciplinovaní do obrany. Většinu zápasu se hra odehrávala na polovině Otrokovic, kde soupeř výborně bránil. Dvě třetiny jsme nebyli schopni najít recept na výborně bloky a vynikající výkon Michajloviče. Naštěstí se nám herní převaha podařila zúročit ve třetí třetině."