Panteři podlehli Chodovu a obsadili 7. místo

Otrokovice v neděli hostily utkání 22. kola Tipsport Superligy, ve kterém se střetl hostující tým Fat Pipe Florbal Chodov, který měl už před zápasem jistotu 2. místa po základní části a domácí tým Hu-Fa Panthers Otrokovice, které by se v případě výhry posunuly na 6. místo v tabulce, které zajišťuje účast v elitní skupině mezinárodního turnaje Czech Open.

Superliga 2016/2017, 22. kolo, ne 5.3.2017, SH Štěrkoviště
FAT PIPE Florbal Chodov
5:6
2:1, 1:2, 2:3

Branky a nahrávky: 3. Olbert (Nagy Michal), 4. Olbert (Petřík), 24. Ťopek (Kostka), 48. Petřík (Uhrinovský), 50. Jurčík (Petřík) - 16. Koutný (Pražák), 33. Pražan (Dóža), 37. Tyl (Dóža), 42. Pražák (Koutný), 43. Tyl (Dóža), 45. Tyl (Dóža). Rozhodčí: Sojka Kamil, Sojka Tomáš. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 303. Střely na branku: 23:20.

PANTHERS OTROKOVICE B: Michajlovič (Malina) - Karel Ťopek, Miroslav Koníček, Ondřej Čevela, Matěj Kostka, Michal Nagy, Martin Szweda - Tomáš Olbert, Pavel Jurčík, Marek Zapletal, Martin Nagy Martin Krchňáček, Dominik Rozumek, Sebastian Bobáčik
FAT PIPE Florbal Chodov: Barák (Trojan) - Pražan, Procházka, Jirásek, Sýkora, Kotlas, Bouša - Kašovský, Tyl, Vávra T., Vávra M., Pražák, Koutný, Chmelíček, Vošta, Dóža, Strachota, Plíhal

Panteři do utkání vstoupili výborně. Ve třetí formaci nastoupil po delší pauze Tomáš Olbert, který hned o začátku zápasu pálil ostrými. Hned v prvním střídání ve 3. minutě zužitkoval nahrávku Michala Nagye, o minutu později se prosadil znovu po krásné přihrávce Lukáše Petříka a Otrokovice vedly 2:0. V 8. minutě mohli Panteři svůj náskok v zápase ještě zvýšit v přesilové hře, ovšem nedokázali si připravit větší brankovou příležitost. V závěru první třetiny se brankově prosadili i hosté, na 2:1 snižoval v 16. minutě Martin Koutný. Tímto rozdílem první část i skončila.

Panteři nechtěli dopustit ztrátu koncentrace ve druhé, jako tomu občas v domácích zápase bývá, a už po třech minutách přesnou střelou vyhnal pavouky z Barákovy brány Karel Ťopek. Poté se však dvakrát projevilo rčení „nedáš – dostaneš“. Nejprve neproměněnou šanci z následného brejku trestal Pražan, o dvě minuty později z podobné situace vyrovnával na 3:3 Miloš Tyl. V závěru prostřední části měl dobrou příležitost opět Tomáš Olbert, věž v chodovské bráně však jeho pokus vytěsnila do zámezí.

Pokud si Panteři dali pozor na ztrátu koncentrace na začátku druhé třetiny, ve třetí části se jim to nepodařilo vůbec. V rozmezí 26 vteřin skórovali Pražák s Tylem, a Chodov odskočil na rozdíl dvou branek. Když ve 45. minutě vstřelil branku na 3:6 znovu Miloš Tyl, zdálo se být o zápase rozhodnuto. Panteři se však brankami Lukáše Petříka a Pavla Jurčíka ze 48. a 50. minuty dostali znovu na dostřel. Zbrzdilo je však vyloučení Lukáše Uhrinovského, který nechtěně nechal hůl pod nohami chodovského hráče a byl potrestán 2 minutami za podražení. V závěru zápasu držel svými zákroky Pantery Radovan Michajlovič, ovšem ani to, ani následná hra bez brankáře v 6 hráči v poli vyrovnání nepřinesla.

Panteři tak po prohře 5:6 obsadili po základní části 7. místo v tabulce. Večerní výběr soupeřů pro play-off přisoudil Otrokovicím jako soupeře právě Fat Pipe Florbal Chodov. První dvě utkání série hrané na 4 vítězné zápasy se odehrají tuto sobotu a neděli v Praze, další víkend 18. a 19. března se Chodov představí v Otrokovicích na sportovní hale Štěrkoviště.

Komentář trenéra domácích pana Karla Ševčíka: Zápas jsme brali jako přípravu na play-off, chtěli jsme hrát aktivně, kombinačně, nechtěli jsme pouze bránit. Na Dóžu jsme se speciálně nezaměřili, ale soustředili jsme se na naši hru. Hrál se atraktivní florbal, který se musel divákům líbit. V závěru nám bohužel chybělo štěstíčko a ze zápasu odcházíme bez bodu. Soupeři děkujeme za zápas.

Komentář trenéra hostů pana Davida Podhárského: Myslím, že jsme viděli výborný zápas s parametry play-off, proto jsem velmi rád, že jsme ho zvládli. Nemůžu vynechat gratulaci pro Patrika, to číslo je skvělé, ale oba víme, že jeho strop je ještě výše.