Panteři porazili Kanonýry

V sobotu tým Hu-Fa Panthers Otrokovice hostil v 17. kole Tipsport Superligy Kanonýry z Kladna. Pro Pantery, kteří v předschozích třech zápasech ani jednou nebodovali, byl tento zápas velmi důležitý z pohledu účasti v play-off.

Superliga 2016/2017, 17. kolo, so 21.1.2017, SH Štěrkoviště
Kladno
7:1

Branky a nahrávky: 4. Sovják (Ťopek), 26. Krchňáček (Zapletal),  29. Krchňáček (Kostka), 31. Szweda (Ťopek), 46. Szweda (Nagy Michal), 52 Petřík (Uhrinovský), 54. Sovják (Ťopek) - 39. Přívara (Klápa). Rozhodčí: Filipčík Jiří, Filipčík Ondřej. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: 33:21.

PANTHERS OTROKOVICE B: Michajlovič (Majrich) - Miroslav Koníček, Karel Ťopek, Matěj Kostka, Martin Szweda, Michal Nagy - Tomáš Sovják, Lukáš UHrinovský, Tomáš Olbert, Pavel Jurčík, Marek Zapletal, Dominik Vyoral, Martin Nagy, Lukáš Volek, Martin Krchňáček, Lukáš Petřík, Dominik Rozumek
Kladno: Cmíral (Pech) - Pertlík, Řehoř, Richtr, Blažek, Cvrček, Burian - Přívara, Klápa, Schuller, Štechmüller, Šťovíček, Soukup, Nushart, Louvar

Do utkání Otorkovice vstoupily lépe, než soupeř z Kladna. Už ve čtvrté minutě zůstal Tomáš Sovják neobsazen a Karel Ťopek ho svou přihrávkou vybídl k první brance utkání. Hosté si poté vybudovali velké množství šancí, Radovan Michajlovič však Pantery skvělými zákroky podržel.

Další branky padaly až ve druhé třetině. Ve 26. minutě se prosadil Martin Krchňáček. Chvíli poté Krchňáček přidal svou druhou branku v utkání a v 31. minutě jej napodobil Martin Szweda a Panteři vedli již 4:0. Před koncem druhé části se však dokázali prosadit i hosté, s velkou dávkou štěstí se prosadil kladenský Přívara.

Ve třetí třetině ale Panteři již nepřipustili žádné drama a hlídali si vybudovaný náskok. Ve 46. minutě přidal Martin Szweda svůj druhý gól v zápase po asistenci Michala Nagye. V 52. minutě přidal už šestou branku Lukáš Petřík. Gólový účet uzavřel Tomáš Sovják, který dokázal využít přesilovou hru a přidal branku na konečný výsledek 7:1.

Panteři jsou po včerejším vítězství na pátém místě se ziskem 23 bodů. V důležitém zápase získali  tři body, které je zase posunuli k branám play-off.

Komentář trenéra domácích pana Karla Ševčíka: Dnes povinné vítězství, protože případnou prohrou bychom si velmi zkomplikovali život. Kabina se semkla jako jeden muž a šli jsme nekompromisně za vítězstvím. Stále ještě nedokážeme použít prvky z tréninku v plné míře, ale směr už to má. Mám radost, že se nám trochu zlepšila produktivita a byli jsme schopni trestat kladenské chyby. Jdeme dál s pokorou, ale tvrdě za vytyčeným cílem jako jeden muž. Soupeři děkujeme za zápas.

Komentář trenéra hostů pana Jana Zahalky: S jednou vstřelenou brankou nemůžeme pomýšlet na zisk bodů. V herních pasážích, kdy jsme si tvořili šance jsme nedokázali proměnit. Když jsme hru museli otevřít, tak nás Otrokovice potrestaly z chyb, které jsme jim nabídli.