Panteři prohráli doma s Pardubicemi

Hráči Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE v posledním utkání roku 2019 prohráli na domácím hřišti s Pardubicemi a svátky stráví na 6. místě.

Superliga 2019/2020, 19. kolo, ne 22.12.2019, Městská hala Otrokovice
Pardubice
3:5
1:1, 0:2, 2:2

Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE - Sokoli Pardubice 3:5

branky: 1. Matěj Kostka, 51. Lukáš Pešat, 59. Peter Nehila - 16. Ivo Teichman, 31. Jan Kourek, 35. Jan Kourek, 52. David Žáček, 57. Přemek Pakosta; rozhodčí: Libor Gavlas - Lukáš Mikula; vyloučení: 1 + Peter Nehila (OTR) 5:3; využití: 0:1; diváků: 428; zásahy brankářů: Radovan Michajlovič 11 - Martin Haleš 32; po třetinách: 1:1, 0:2, 2:2;

Sestřih branek:

PANTHERS OTROKOVICE B: Michajlovič (Majrich) - Nagy, Kostka, Petřík, Zimmer, Pšenčík, Szweda - Pešat, Kvapil Hrabal, Gál, Červenka, Vykopal, Nehila, Koláčný, Jurčík, Haša, Volek, Koláčný
Pardubice: Haleš (Levínský) - Slabý, Klein, Prix, Bilý - Kaluža, Petr, Kučera, Kourek, Teichman, Pakosta, Šmíd, Savický, Petržela, Žáček, Černý, Formánek

Utkání proti odpadlíkovi soutěže přitom začal pro Pantery parádně. Už po 40 sekundách dorazil do sítě Kostka střelu Pešata. Když vzápětí neproměnil trestné střílení Hrabal, začalo velké střelecké trápení Otrokovic, které v dlouhém oslabení inkasovaly vyrovnávací branku.
Prostření třetinu vyhráli Panteři na střely na branku drtivě 15:3, jenže svojí nemohoucností v zakončení udělali z pardubického gólmana Holeše hrdinu večera. Naopak Východočeši vytěžili z minima maximum a před poslední třetinou svítil na ukazateli skóre nečekaný stav 1:3.
Když v polovině závěrečné části snížil Hrabal, zdálo se, že by Panteři mohli výsledek otočit. Jenže za chvíli dostali čtvrtý gól a pak už síly na obrat nenašly. Do ztracena vyzněla i snaha o korekci skóre při power play. Nehila upravil na 3:5, to však bylo ze strany Otrokovic vše.

Další duel odehrají Panteři až v novém roce 5. ledna v Liberci.

Komentář asistenta trenéra domácích Miroslava Koníčka: V zápase, kde jsme si chtěli udělat hezké Vánoce, jsme si přidali další vrásky. Každý z nás věděl, že Pardubice nesmíme podcenit, že umí hrozit z brejků. A to se ukázalo, z úplného minima vytěžili maximum. Pokud nebudeme proměňovat nabídnuté šance, tak nebudeme vyhrávat a v závěru budeme bojovat o play off. Každý z nás si musí šáhnout do svědomí a začít u sebe. Děkujeme divákům a přejeme všem hezké svátky. V novém roce budeme chtít být větší zabijáci.

Komentář trenéra hostů Ladislava Štancla: Výhra na půdě pátého týmu tabulky se rozhodně počítá a já si já hodně cením i proto, že byla opravdu tvrdě odpracovaná a týmově vybojovaná. Jsem rád, že jsme navázali na bojovnost v obraně na páteční zápas a vydrželi jsme to celých 60 minut. Všem přejeme pohodové a klidné Vánoce a těšíme se na rok 2020

Další domácí zápas hrají Panteři v neděli 9. 2. 2020 od 18:00 proti FBC 4CLEAN Česká Lípa