Panteři rozhodli zápas s Pardubicemi v prodloužení

Otrokovičtí Panteři vyrazili k zápasu 18. kola Tipsport Superligy do Pardubic. Na hale Dobiášova ve městě perníků se stává pravidlem, že když se tady střetnou tyto dva týmy, šedesát minut na určení vítěze nestačí.

Superliga 2016/2017, 18. kolo, so 28.1.2017, SH Dašická
Pardubice
2:3p
0:0, 1:1, 1:1 - 0:1

Branky a nahrávky: 24. Teichman (Ďopan), 60. Kourek (Pakosta) - 36. Jurčík (Ťopek), 51. Kostka (Uhrinovský), 64. Petřík (Kostka). Rozhodčí: Furmánek Jakub, Šolc Vlastimil. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 275. Střely na branku: 19:25.

Pardubice: Jakub Levínský (Musil) - Václav Oubrecht, Ondřej Kunt, Karel Brychta, Jonáš Mědílek, Daniel Škeřík, Dominik Bartoš, Marek Ďopan, Filip Krigovský - Patrik Petr, Michal Janeček, Martin Zozulák, Martin Junek, Jan Kourek, Ivo Teichman, Tomáš Dlesk, Lukáš Gregor, Přemek Pakosta, Jakub Burian, Dominik Chmelař, Petr Němeček
PANTHERS OTROKOVICE B: Michajlovič (Majrich) - Miroslav Koníček, Karel Ťopek, Matěj Kostka, Martin Szweda, Michal Nagy - Tomáš Sovják, Lukáš UHrinovský, Tomáš Olbert, Pavel Jurčík, Marek Zapletal, Dominik Vyoral, Martin Nagy, Lukáš Volek, Martin Krchňáček, Lukáš Petřík, Dominik Rozumek, Sebastian Bobáčik

Pardubice před zápasem živily teoretickou naději na play-off a k tomu potřebovaly vyhrát, stejně jako Panteři, kteří by si rádi uhájili play-off ještě před posledním kole základní části. Začátek zápasu tomu naprosto odpovídal, pokud někdo hledal florbalovou krásu, v pardubické hale plakal na špatném hrobě. Šance si oba týmy vytvářely sporadicky, většinou do přesně zorganizované obrany, a když už některý z týmů vystřelil, brankáři byli pozorní. Diváky rozrušily v první třetině pouze dvě situace z 11. a 13. minuty, kdy nejdříve cinkla tyčka otrokovické braky, v druhém případě na straně domácích.

Po bezbrankové první třetině přišlo na začátku třetiny druhé vyloučení na straně Otrokovic, které pardubický Teichman potrestal a poslal Sokoly do vedení. Otrokovice ve 30. minutě také hrály přesilovou hru, ale branky Panterů se diváci dočkali o 4 minuty později, taktéž v přesilové hře. Trefil se Pavel Jurčík, který tak protrhl třízápasový půst bez vstřelené branky. Remízovým stavem 1:1 druhá část skončila.

V poslední dvacetiminutovce se ukazovali opět spíše brankáři než střelci. Síť rozvlnil až v 51. minutě zápasu Matěj Kostka, který zakončil brejkovou situaci dva na jednoho sobecky, leč efektivně. Pardubice byly nuceny se tlačit dopředu, tudíž hra nabírala na obrátkách. V 56. minutě byl vyloučen Tomáš Sovják, ale hosté se dokázali ubránit. Sokolové si ale vzali time out a poslední dvě minuty hráli v 6 bez brankáře. Tento tah se trenérovi domácích Koubkovi vyplatil, v čase 59:40 Kourek vyrovnal na 2:2.

Zápas se tedy musel rozhodnout v prodloužení, případně samostatných nájezdech. V něm se ukázaly zkušenosti čerstvého reprezentanta Lukáše Petříka, který po asistenci Matěje Kostky precizně míček uklidil za záda Levínského a Hu-Fa Panthers Otrokovice získali druhý bod z tohoto zápasu.

Panterům tedy zůstává se ziskem 25 bodů šestá pozice v tabulce. V dalším zápase se střetnou s FbŠ Bohemians, týmem, jenž stejně urputně bojuje o příslušnost v elitní osmičce. Zápas se odehraje v sobotu 11. 2. od 19 hodin na sportovní hale Štěrkoviště.

Komentář trenéra domácích Milana Koubka: Myslím, že v dnešním zápase jsme byli v první a třetí třetině lepším týmem, a tahali jsme za lepší konec. Škoda jenom, že jsme nedokázali vstřelit víc branek. V prodloužení to už byla loterie.

Komentář trenéra hostů Karla Ševčíka: Dnes pro nás začalo play-off. Bylo to hodně o taktice, srdíčku, bojovnosti a skvělých gólmanech. Michajlovič opět předvedl několik reprezentačních zákroků, ale i domácí gólman nám chytl několik vyložených gólů. Prodloužení jsme více chtěli a šli jsme za vítězstvím. Soupeři děkujeme za zápas.