Panteři vítěznou šňůru neprodloužili, v Hodoníně s Brnem prohráli

Panteři v neděli vyrazili na venkovní utkání proti itelligence Bulldogs Brno, které se netradičně místo klasické sportovní haly Vodova v Brně hrálo v Hodoníně. Cestu na jižní Moravu měli spolu s hráči i tři desítky fanoušků, kteří přijeli podpořit otrokovické hráče i na venkovní utkání.

Superliga 2016/2017, 12. kolo, ne 20.11.2016, SH TEZA Hodonín
Bulldogs Brno
8:3
4:1,2:0,2:2

Branky a nahrávky: 4. Žižka (Juhaňák), 8. Juhaňák (Bauer), 16. Coufal, 20. Tichý, 33. Koutný (Coufal), 40. Koutný (Černoch), 42. Hrubý (Grlický), 60. Koutný - 11. Jurčík (Petřík), 42. Krchňáček (Sovják), 59. Krchňáček (Sovják). Rozhodčí: Nábělek Jakub, Štengl Radek. Vyloučení: 3:1. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 752. Střely na branku: 29:17.

Bulldogs Brno: Kuhn (Sekanina) - Jalový, Bauer, Žižka, Grlický, Tichý - Kadlec, Coufal, Juhaňák, Hrubý, Koutný, Alkki, Černoch, Surkoš, Mendrek, Sládeček, Kladivo, Křiva, Nonn
PANTHERS OTROKOVICE B: Michajlovič (Majrich) - Karel Ťopek, Miroslav Koníček, Ondřej Čevela, Matěj Kostka, Martin Szweda, Michal Nagy - Tomáš Sovják, Lukáš Uhrinovský, Tomáš Olbert, Pavel Jurčík, Marek Zapletal, Dominik Vyoral, Martin Nagy, Lukáš Volek, Martin Krchňáček, Lukáš Petřík, Dominik Rozumek, Sebastián Bobáčik

Důvodů k radosti ovšem moc neměli. Od začátku utkání aktivitou hýřili hráči Brna a Panteři ne a ne se chytit. Skóre již ve 4. minutě otevřel brněnský Žižka a o další čtyři minuty později se k němu přidal Juhaňák. Poté však byl domácí Sládeček poslán k vykonání trestu na 2 minuty za hrubost, Pavel Jurčík v přesilové hře vymetl šibenici Kuhnovi branky a Panteři snížili na 1:2. Brněnští ovšem byli stále nebezpeční a v 16. minutě zvyšoval Coufal na 1:3. V závěru první třetiny se Panterům nepovedlo ubránit oslabení a brněnští po první třetině vedli už 1:4.

Do druhé třetiny otrokovičtí vstoupili s cílem vstřelení kontaktního gólu a udržet se v zápase. I přes slibné šance se jim skórovat nepodařilo a první branku druhé třetiny vštřelili opět Buldoci, konkrétně Jiří Koutný. Následnou přesilovou hru nedokázali Panteři využít ke vstřelení branky, naopak ještě těsně před druhou sirénou opět inkasovali z hole Koutného.
Do třetí třetiny tak vstupovali za nelichotivého stavu 1:6. Hned na začátku poslední části se podařilo skórovat Sovjákovi, ale za minutu odpovědělo opět Brno taktéž brankou. Třetí třetina se už spíše dohrávala, o třech bodech bylo prakticky jasno po druhé třetině. V závěru zápasu se prosadil otrokovický Krchňáček, ale gólový účet pečetil hattrickem Koutný. Buldoci tak přehráli Pantery poměrem 3:8. V tabulce Otrokovicím patří po neděli 7. místo, brněnští Pantery přeskočili a jsou 6.
Nyní následuje reprezentační přestávka a od 3. prosince Mistrovství světa v Lotyšsku. Panteři se však ve čtvrtek utkají opět s brněnskými Bulldogs v rámci posledního zápasu skupinové fáze Poháru České pojišťovny, ve kterém se rozhodne, který z týmu skončí na prvním místě.
Děkujeme všem fanouškům, kteří nás přijeli na zápas do Hodonína podpořit!

Komentář trenéra hostí Karla Ševčíka: Zápas se nám moc nepovedl, v první části jsme udělali velké množství individuálních chyb, které soupeř nekompromisně potrestal. Zápas jsme nechtěli vzdát, hráli jsme na dvě lajny, snažili jsme se hodně napadat, byli jsme hodně aktivní. Bohužel se nám nepodařilo dát kontaktní góly a opět jsme inkasovali. Soupeř byl dnes lepší na míčku a využil všechny své šance. Soupeři děkujeme za zápas.

Komentář trenéra domácích Jana Kadlece: Veliké poděkování a respekt všem, kteří připravili dnešní hodonínský večer. Taktéž díky, kteří na dnešní utkání přijeli z Brna či Otrokovic, protože atmosféra byla dnes perfektní. Herně jsme dominovali, vytvářeli jsme si dostatek nebezpečných situací a relativně slušně jsme zvládli i obranou fázi. Utkání jsme dnes rozhodli před jeho koncem.