Bídný start sezony, Panteři prohráli také třetí utkání o gól

Ambice A-týmu Panterů dostávají hned na začátku sezony trhliny. Navzdory příznivému losu získal tým ze tří úvodních kol pouze bod. Všechny tři zápasy prohrál nejtěsnějším rozdílem o gól, naposledy v neděli v hale Královských Vinohrad 6:7. V superligové tabulce tak Panterům patří až 12. místo.

Livesport Superliga, 3. kolo, ne 18.9.2022, Rieger Arena
TJ Sokol Královské Vinohrady
PSG PANTHERS OTROKOVICE
7:6
1:2, 6:0, 0:4

TJ Sokol Královské Vinohrady - PSG PANTHERS OTROKOVICE 7:6

branky: 7. Ondřej Stuchlík, 24. Vojtěch Klápa, 25. Tomáš Gärtner, 27. Pavel Hájek, 30. Ivan Pergler, 31. Vojtěch Klápa, 35. Jiří Procházka - 10. Jiří Halama, 13. Jiří Halama, 42. Samuel Kelemen, 46. František Vykopal, 58. Tomáš Sovják, 60. Ronald Gašparík; rozhodčí: Filip Drápal - Jakub Pospíšil; vyloučení: 2:2; využití: 0:0; diváků: 110; zásahy brankářů: Aleš Křepelka 25 - Miroslav Steiger 19; po třetinách: 1:2, 6:0, 0:4

Sestřih utkání:

TJ Sokol Královské Vinohrady: Křepelka (Blumbergs) - Kellermann, Procházka, Hartman, Kužel, Stuchlík O., Procházka - Gärtner T., Plíhal, Trojáček, Pinkas, Kosterich, Hájek, Stuchlík Z., Gärtner D., Máca, Blažej, Pergler, Klápa
PSG PANTHERS OTROKOVICE: Steiger (Pujin) - Halama, Kopecký, Sovják, Kostka, Horák, Kubíček, Medek - Hrabal, Červenka, Grlický, Gašparík, Vykopal, Kelemen, Jurčík, Grich, Krčma, Nehila, Šefčík

Zápas začal s téměř hodinovým zpožděním, které nabrali Panteři při komplikované cestě do Prahy po dálnici D1. Přesto první třetinu po dvou trefách Halamy vyhráli 2:1. V prostřední části však, stejně jako v pátek doma s Ostravou, úplně vypadli z role a po šesti brankách domácích v řadě tak rázem prohrávali 2:7. Druhý gól přitom inkasovali při vlastní přesilovce, Gašparík navíc zahodil trestné střílení.

V třetí periodě Panteři dotahovali, nastartoval je gól Kelemena v oslabení, pak proměnil trestné střílení Vykopal. Na srovnání měli 15 minut, jenže se prosadili až při power play v 58. minutě a Gašparík dal kontaktní branku 19 vteřin před koncem. Na srovnání tak nezbyl čas.

Příští utkání odehrají Panteři v sobotu doma s mistrovskou Mladou Boleslaví.