Konečně! Panteři vyhráli doma v superlize po 23 porážkách. Odnesla to Ostrava

Přesně po 703 dnech dokázal A-tým Navláčil PANTHERS OTROKOVICE vyhrát domácí zápas v superlize. Po 23 porážkách ukončil černou sérii v televizním utkání s Ostravou, kterou přestřílel 8:6 i díky premiérovému hattricku Martina Ležatky.

Livesport Superliga , 13. kolo, po 8.11.2021, MSH Otrokovice
FBC ČPP Ostrava
8:6
3:0, 1:4, 4:2

Navláčil PANTHERS OTROKOVICE - FBC ČPP OSTRAVA 8:6
branky:
8. Martin Ležatka, 10. Ronald Gašparík, 20. Peter Nehila, 40. Martin Ležatka, 43. František Vykopal, 48. Peter Nehila, 57. Martin Ležatka, 58. Peter Nehila - 21. Daniel Chatrný, 31. Lukáš Herblich, 31. Daniel Chatrný, 32. Ladislav Gál, 53. Lukáš Herblich, 60. Michal Sládek; rozhodčí: Kamil Sojka - Tomáš Sojka; vyloučení: 0:2; využití: 1:0; diváků: 190; zásahy brankářů: Adam Kohút ? - Jan Binder ?; po třetinách: 3:0, 1:4, 4:2;

PANTHERS OTROKOVICE B: Kohút(Steiger) - Hrabal, Petřík, Sovják, Halama, Kvapil, Kelemen, Maťcha, Medek - Červenka, Nehila, Gašparík, Ležatka.M, Grich, Jurčík, Máček, Malý, Vykopal
FBC ČPP Ostrava: Binder(Klinka) - Kuczera, Jakubec, Šubert, Klimscha, Zimmer, Svačinka - Pešat, Gál, Malajka, Sládek, Chatrný, Choma, Soukup, Herblich, Sedláček, Hurta, Repček

Panteři nastoupili oslabení o dva stabilní obránce Davida Ležatku s Filipem Hrabalem, úvodní třetina jim však vyšla parádně. Hned po buly vypálil do břevna Vykopal, ale proti dvěma kombinacím Martina Ležatky s Gašparíkem do prázdné brány byl ostravský gólman Binder bezmocný. Dvě vteřiny před odchodem do kabin pak dorazil Nehila míček do síťky po střele Halamy.

Ve druhé periodě si soupeři role prohodili. Zatímco Panteři ustoupili od aktivní hry, Ostrava zlepšila pohyb a čtyřmi góly výsledek dokonale obrátila. Nejdříve se prosadil Chatrný z trestného střílení a pak v rozmezí 67 vteřin kapituloval Kohút třikrát. V poslední minutě třetiny se pak povedlo srovnat Martinu Ležatkovi, jemuž míček naservíroval před prázdnou bránu opět Gašparík.

Třetí část opět patřila Panterům. Vykopal využil srážky gólmana s obráncem a balónek poslal do odkryté brány, potom si hosté srazili do vlastní sítě nahození Vykopala. Do zápasu je sice vrátil kontaktním gólem Herblich, vzápětí ale využil Martin Ležatka přesilovku, po precizním křižném pasu Gašparíka na zadní tyč mu před odkrytou klecí stačilo nastavit jen čepel. Ostravský risk bez gólmana potrestal střelou do prázdné brány Nehila, Sládek už jen v poslední minutě výsledek kosmeticky upravil.

Panteři tak vyhráli v letošním sezoně i druhý zápas za asistence kamer ČT sport. Před šňůrou tří domácích zápasů je čeká ještě čtvrteční osmifinále Českého poháru v prvoligové Jaroměři a nedělní výjezd do Chodova.