Muži doma opět zkolabovali, po Lípě ztratili vyhraný zápas i s Vinohrady

Dva a půl týdne poté, co doma promrhal v zápase s Českou Lípou čtyřbrankový náskok, ztratil A-tým Navláčil PANTHERS OTROKOVICE ve své hale další vyhraný duel. Nad Královskými Vinohrady vedl tři a půl minuty před koncem 8:6, nakonec ale padl 8:9 a soupeři tak přenechal 10. místo v tabulce. Panteři natáhli sérii domácích utkání bez superligového vítězství už na 23 (!), naposledy před svými fanoušky porazili 6. prosince 2019 právě Vinohrady.

Livesport Superliga , 11. kolo, čt 28.10.2021, SH Štěrkoviště
Vinohrady
8:9
1:2, 5:3, 2:4

Navláčil PANTHERS OTROKOVICE - TJ Sokol Královské Vinohrady 8:9

branky: 16. Vlastimil Červenka, 22. Ronald Gašparík, 24. František Vykopal, 26. Tomáš Sovják, 33. Peter Nehila, 34. Ronald Gašparík, 49. Martin Ležatka, 51. Peter Nehila - 11. Vojtěch Klápa, 14. Viktor Kopecký, 30. Jan Fiala, 35. Viktor Kopecký, 39. Viktor Kopecký, 46. Jan Fiala, 57. Viktor Kopecký, 58. Viktor Kopecký, 60. Viktor Kopecký; rozhodčí: Martin Both - Vladimír Černín; vyloučení: 3:3; využití: 0:3; diváků: 231; zásahy brankářů: Adam Kohút 8 - Petr Musil 18; po třetinách: 1:2, 5:3, 2:4;

PANTHERS OTROKOVICE B: Kohút(Steiger) - Hrabal, Petřík, Sovják, Ležatka.D, Halama, Kvapil, Kelemen, Maťcha - Červenka, Nehila, Gašparík, Ležatka.M, Grich, Jurčík, Máček, Krčma, Štourač, Vykopal
Vinohrady: Musil(Šantora) - Ježek, Gold, Šolaja, Horák, Čuda, Stuchlík.O, Paštika - Kopecký, Pinkas, Gregor, Fiala, Hájek, Stuchlík.Z, Máca, Pergler, Klápa, Procházka

Panteři začali sváteční střetnutí ospale a hosté je za to potrestali dvěma góly. Na přelomu úvodní a prostřední třetiny ale skóre čtyřmi zásahy dokonale otočili; trefili se Červenka, Gašparík, Vykopal v přesilovce a Sovják s pomocí tečujícího obránce.

Hosté se vrátili do hry v přesilovkách, ve kterých dvakrát potrestali faul Štourače. Za stavu 6:3 se přitom zdálo, že Panteři mají zápas ve své moci. Jenže ještě před druhou pauzou Pražané snížili na rozdíl gólu a ve 46. minutě to bylo 6:6.

Ležatka po akci Sovjáka a Nehili ránou na bližší tyč zajistil Panterům znovu vedení o dva góly. Pět minut před koncem hosté zariskovali hrou bez brankáře a s pomocí přísného vyloučení Sovjáka dostali výhodu dvou hráčů, kterou bleskově využil Kopecký. Stejný hráč pak rychle srovnal a v čase 59:40 dokonal otrokovickou zkázu svým šestým gólem v zápase, kterým potrestal kiks Petříka v rozehrávce.

Další utkání odehraje mužstvo v neděli v Praze proti Střešovicím.