Není každý den posvícení...

11.02.2019 • Redakce

Panteři si odvezli z Boleslavi nejvyšší porážku v historii klubu.

Zatímco z České Lípy se florbaloví Panteři vraceli v pátek s cennou výhrou, druhý víkendový výjezd do Čech jim absolutně nevyšel. V Mladé Boleslavi v neděli prohráli 2:16, a utrpěli tak historicky nejvyšší porážku v dějinách klubu.

Zápas v hale posledního mistra se pro Pantery vyvíjel špatně hned od úvodního buly, už po 35 sekundách inkasovali první gól a v první přestávce prohrávali 0:4. Debutující brankář Kevin Majrich, který dostal přednost před odpočívající jedničkou Radovanem Michajlovičem, dostal v prostřední třetině dalších šest gólů a rozdíl ve skóre narostl na dvoucifernou hodnotu.

Panteři smazali nulu v kolonce vstřelených branek až za stavu 0:13 díky trefě Kittela, druhý hostující zásah si připsal Pešat. Poslední slovo ale měli opět domácí, kteří se tak prostříleli do čela Superligové tabulky.

Otrokovice klesly na sedmé místo, na první nepostupovou pozici do play off mají dvě kola před koncem základní části náskok tří bodů. Odčinit debakl z Mladé Boleslavi mohou v neděli 17.2.2019, kdy v důležitém zápase o play off hostí v Městské hale od 17:00 Liberec.

Technology Florbal MB
16:2(4:0, 6:0. 6:2)
Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE
Technology Florbal MB
Musil(Bauer) - Zakonov, Jelínek, Novák, Řehoř, Krzyžanek - Novotný, Chroust.To, Chroust.Ta, Bína, Tokoš, Pluhař, Gruber, Höffer, Curney, Tomašík, Natov
Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE
Majrich(Michajlovič) - Nagy, Kostka, Kvapil, Čevela, Zimmer - Rožnovják, Jurčík, Zapletal, Szweda, Gál, Pešat, Kittel, Vykopal, Petřík

Technology Florbal MB - Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE 16:2

branky: 1. Jan Natov, 8. Petr Novotný, 14. Tadeáš Chroust, 20. Tadeáš Chroust, 24. Josef Pluhař, 26. Josef Pluhař, 30. Jan Natov, 30. Milan Tomašík, 34. Jan Natov, 39. Jan Natov, 44. Tomáš Chroust, 45. Matěj Kostka, 49. Jan Natov, 55. Milan Tomašík, 56. Jiří Curney, 59. Aleš Höffer - 53. Petr Kittel, 59. Lukáš Pešat; rozhodčí: Jiří Müller - Matouš Novosad; vyloučení: 1:1; využití: 1:0; diváků: 285; zásahy brankářů: Petr Musil 14 - Kevin Majrich 23; po třetinách: 4:0, 6:0, 6:2;

Ohlasy trenérů

Komentář trenéra hostů pana Michala Kvapila: "Dnes jsme dostali pořádnou facku, z které se musíme poučit a zvednout. Máme před sebou dva důležité zápasy, které tímhle způsobem nemůžeme zvládnout. Domácí nám ukázali, jak se musí pracovat v přípravě na play-off. Věřím, že nás dnešek nakopne a cíl si splníme. Gratuluji soupeři k výsledku."

Komentář trenéra domácích pana Jana Pazdery: "Povedený vstup do zápasu podpořený kvalitní produktivitou zlomil otrokovický odpor. Díky chuti neustále hrát v pohybu jsme mohli navyšovat skóre. Doufám, že jsme si zvedli sebevědomí před klíčovým zápasem před Spartou."