Oslabení Panteři podlehli Střešovicím, postup do předkola už nemají ve svých rukou

Áčko Navláčil Panthers Otrokovice ztratilo kontrolu nad postupem do předkola superligového play-off. Po domácí porážce 5:9 od Střešovic sice zůstalo desáté, jenže Česká Lípa ztrácí jen dva body a má k dobru středeční dohrávku se Spartou. Panteři odehrají poslední zápas základní části doma v neděli s Libercem.

Livesport Superliga , 24. kolo, ne 6.2.2022, SH Štěrkoviště
Tatran Teka Střešovice
5:9
2:2, 3:4, 0:3

Navláčil PANTHERS OTROKOVICE - Tatran Střešovice 5:9

branky: 3. Tomáš Sovják, 5. František Vykopal, 21. Jakub Grich, 29. Dalimil Krčma, 40. Vlastimil Červenka - 5. Ondřej Sádlo, 12. Filip Eliáš, 26. Adam Tlapák, 28. Martin Čermák, 35. Ondřej Sádlo, 40. Martin Šindelář, 43. Matěj Havlas, 55. Martin Čermák, 55. Jakub Kolísko; rozhodčí: Libor Gavlas - Lukáš Mikula; vyloučení: 2:1; využití: 0:1; diváků: 211; zásahy brankářů: Adam Kohút ? - Tomáš Jurco ?; po třetinách: 2:2, 3:4, 0:3;

PANTHERS OTROKOVICE B: Kohút (Steiger) - Hrabal, Petřík, Sovják, Halama, Kopecký, Kelemen, Maťcha, Kvapil - Červenka, Ležatka, Grich, Jurčík, Máček, Vykopal, Krčma, Malý
Tatran Teka Střešovice: Jurco (Frühbauer) - Tlapák, Mühlfait, Sládeček, Němeček, Šindelář, Kolísko, Pánek - Kreysa, Piskáček, Sádlo, Čermák, Havlas, Meliš, Švéda, Eliáš, Beneš

Panteři nastoupili k duelu s druhým týmem soutěže značně oslabení bez svého nejproduktivnějšího hráče Gašparíka, který se stal poprvé otcem, Nehily, pro něhož po zranění kotníku sezona asi skončila, a Medka. Favorita však zaskočili a na začátku třikrát vedli o gól díky trefám Sovjáka, Vykopala a Gricha. Jenže o více branek mu neodskočili, i když měli několik velkých šancí, jejichž nevyužití pak litovali.

Střešovice přidaly na tempu, a když srovnaly na 3:3, získaly půdu pod nohama. Panteři stačili jen srovnat gólem Krčmou na 4:4 a pak ještě tři vteřiny před koncem prostřední třetiny snížit na 5:6 Červenkou, jenže to bylo z jejich strany vše. Závěrečnou periodu potom ovládli hosté.