Panteři dvě třetiny tahali za kratší konec, padli 2:7.

10.03.2018 • Matěj Kostka

V sobotu od 16:30 začalo první utkání čtvrtfinálové série mezi Otrokovicemi a Chodovem. Pražský tým v prvním utkání na domácí půdě přetavil ve vítězství. Ujal se tak vedení v sérii 1:0.

Od začátku utkání mohli diváci sledovat taktickou bitvu. Oba týmy trpělivě rozehrávaly a čekaly na skulinu v soupeřově obraně. V jedenácté minutě se poprvé měnilo skóre. Střílenou nahrávku tečoval za Michajlovičovi záda Mikeš. O pár minut později to už bylo 2:0. Hosté si špatně rozebrali hráče soupeře při standartní situaci, čehož využil Sýkora, který vybídl Ondruška ke skórování. V první třetině byli nebezpečnější domácí, kteří svou převahu přetavili ve dvě vstřelené branky.

Úvod druhé části patřil Chodovu, který přidal třetí branku a dále tlačil na obranu Otrokovic. V čase 26:08 rozhodčí odpískali obraný faul na velkém brankovišti Otrokovic. Následnou standartní situaci rozehrál Bouša na Kotlase, který prostřelil blok Otrokovic. V dalším průběhu druhé části jsme mohli vidět šance na obou stranách, ale ani stav se neměnil. Až v závěru druhé dějství byl rychlý sled branek na obou stranách hřiště. Nejdříve Koutný zvyšoval na už na 5:0, poté Marek Švajný vstřelil první branku Otrokovic v utkání, ovšem domácí na tuto branku odpověděli za dvacet dva vteřin. Trefil se Pražan. Stav byl tedy před začátkem třetí třetiny 6:1 pro tým z Prahy.

Panteři ve třetí části zlepšili svou hru a v jejím úvodu byli lepším týmem, ale branku vstřelit nedokázali. Na hřišti se začalo přiostřovat, ale skóre se dlouho neměnilo. Až minutu a půl před koncem se trefil hostující Uhrinovský. Domácí opět dokázali na tuto branku rychle odpovědět, když ani ne o minutu později se trefil Kašovský.

Chodov Domácí
7:2(2:0, 4:1, 1:1)
Otrokovice Hosté
Chodov
Barák (Šantora) - Pražan, Kotlas, Bouša, Podhráský M., Sýkora, Fiala - Žák, Mikeš, Kašovský, Tyl, Vávra M., Vávra T., Koutný, Matejčík, Strachota, Plíhal
Otrokovice
Michajlovič (Malina) - Nagy Mi., Švajný, Ťopek, Kostka, Koníček, Čevela - Pešat, Zapletal, Sovják, Petřík, Kittel, Jurčík, Vykopal, Szweda, Uhrinovský

branky: 11. Ondřej Mikeš, 17. Tom Ondrušek, 22. Marek Vávra, 27. Michal Kotlas, 39. Martin Koutný, 39. Martin Pražan, 60. Dan Kašovský - 39. Marek Švajný, 59. Lukáš Uhrinovský; rozhodčí: Jakub Nábělek - Radek Štengl; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 130; zásahy brankářů: Jan Barák 12 - Radovan Michajlovič 23;

Komentář k utkání trenéra domácích, pana Davida Podhráského: "Dnes jsme si celkem v klidu došli pro první bod, ale je to play off a zítra se začíná od nuly. Očekávám zítra úplně jiné Otrokovice a my musíme být připravení. Dnes jsme splnili pouze 50% plánu na tento víkend."

Komentář k utkání hrajícího trenéra hostů, pana Lukáše Petříka: ,,Dnešní výkon byl hluboce pod naše možnosti a to jak v nasazení, tak v technice. Do zítřka je potřeba se připravit mnohem lépe."