Panteři po obratu vyhráli v České Lípě, jsou šestí

09.02.2019 • Redakce

Byli tři góly v minusu, přesto dokázali florbalisté Otrokovic v České Lípě vyhrát.

Po velkém obratu porazili domácí 5:4 v prodloužení a tři kola před koncem základní části se posunuli na šesté místo Superligové tabulky o skóre před Liberec. Jistotu postupu do play off však zdaleka nemají, osmá Ostrava ztrácí dva body a devátí Bohemians tři.

Páteční zápas začal pro Pantery špatně, první třetinu prohráli 0:3 a zdálo se, že prohrají s Českou Lípou i druhý vzájemný zápas sezony. Mužstvo se však rychle zmobilizovalo a po asistencích Pešata Gál s Kittelem snížili na rozdíl jedné branky. Při avizovaném vyloučení soupeře pak srovnal stav ještě do druhé pauzy Pešat.
Na začátku třetí třetiny následně Vykopal překlopil skóre na stranu Panterů, jenže ti se z vedení radovali jen 44 sekund. I kvůli dvěma oslabením se ve zbytku třetí třetiny Otrokovice většinou bránily, remízu však udržely a o majiteli druhého bonusového bodu muselo rozhodnout prodloužení.
Jako první sice získali míček domácí, když ale zbrkle vystřelili, dostali se k němu hosté a převahu čtyř hráčů v poli proti třem bleskově zužitkovala dvojice Zapletal - Gál, který poslal míček do odkryté brány.
Další střetnutí sehrají Panteři znovu v Čechách, v Mladé Boleslavi se v neděli pokusí překvapit druhý tým soutěže.

Česká Lípa Domácí
4:5p(3:0, 0:3, 1:1 - 0:1)
Otrokovice Hosté
Česká Lípa
Dvořák(Ponomarek) - Mlejnek, Kadlec, Pastor, Slaný, Štěrba - Tichý, Dzierža, Marhan, Spilka, Karel, Matějíček, Jansa, Novotný, Kněžour, Jirsa, Krajcigr, Vlček, Ekl
Otrokovice
Michajlovič(Majrich) - Kostka, Nagy, Zimmer, Kvapil - Sovják, Rožnovják, Zapletal, Szweda, Gál, Haša, Pešat, Kittel, Volek, Vykopal, Petřík

FBC 4CLEAN Česká Lípa - Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE 4:5p

branky: 2. Radek Krajcigr, 9. Daniel Štěrba, 20. Jiří Vlček, 44. Milan Tichý - 27. Ladislav Gál, 31. Petr Kittel, 39. Lukáš Pešat, 43. František Vykopal, 61. Ladislav Gál; rozhodčí:Jiří Dolanský - Vojtěch Sýkora; vyloučení: 1:2; využití: 0:0; diváků: 285; zásahy brankářů: Jan Dvořák 12 - Radovan Michajlovič 26; po třetinách: 3:0, 0:3, 1:1, 0:1;

Vyjádření vedoucího hostí, pana Michala Kvapila: „Velice špatná první třetina, kdy jsme byli ještě někde v autobuse na cestě dostala soupeře do vedení a my jsme museli hodně bojovat o to, abychom dnes vůbec dosáhli na nějaké body. Po úpravě v sestavě se hra zlepšila a výborným výkonem našeho gólmana jsme se dostali zpět do hry. V závěru jsme měli více štěstí a vezeme si důležité dva body. Děkuji soupeři za utkání.“

Vyjádření trenérky domácích, paní Lenky Bartošové: „Dnešní zápas jsme si prohráli úplně sami. Škoda našich neproměněných šancí, ale to si říkáme po každém zápase. Budeme muset zlepšit produktivitu. Díky soupeři za utkání.“