Panteři propadli v obraně, Liberci dovolili devět branek

Panteři doma podlehli Liberci. Po nepovedené první třetině se už na soupeře nedokázali dotáhnout a nakonec prohráli 9:5.

Superliga 2019/2020, 7. kolo, ne 20.10.2019, Městská hala Otrokovice
Liberec
5:9
1:4, 3:2, 1:3

Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE - FBC Liberec 5:9
branky:
1. Jakub Haša, 30. Filip Hrabal, 32. Matěj Kostka, 35. Filip Hrabal, 51. Ladislav Gál - 12. Patrik Rozkovec, 12. Prokop Ferdan, 17. Jan Šoltys, 18. Adam Balatka, 34. Adam Balatka, 37. Adam Balatka, 43. Jakub Kopecký, 55. Jan Světlík, 56. Lukáš Kořínek; rozhodčí: Martin Both - Vladimír Černín; vyloučení: 3:2; využití: 0:2; diváků: 346; zásahy brankářů: Radovan Michajlovič 10 - Vít Vaníček 20; po třetinách: 1:4, 3:2, 1:3;

Sestřih branek:

PANTHERS OTROKOVICE B: Michajlovič (Majrich) - Nagy, Kvapil, Zimmer, Kostka, Koláčný, Zdražil, Čevela - Hrabal, Červenka, Pešat, Kittel, Kostolány, Gál, Haša, Nehila, Ďuriška, Vykopal, Volek
Liberec: Vaníček (Janota) - Kološ, Klucho, Bitman, Kroupa - Kopecký, Karník, Valeš, Hejduk, Rozkovec, Čermák, Lhota, Böhm, Ferdan, Šoltys, Kořínek, Světlík, Hrůza, Blatka

Florbalisté Hu-Fa Panthers Otrokovic promarnili šanci vyhrát třetí superligový zápas v řadě. V prvním ze série dvou domácích duelů ale překvapivě podlehli Liberci 5:9 a v tabulce klesli z pátého na šesté místo.

Pro Pantery přitom začal zápas výborně, už po 57 sekundách se prosadil dorážkou Kittelovy střely Haša. Za chvíli mohli domácí vést už 5:0, jenže dvakrát netrefili prakticky prázdnou branku, trestuhodně zahodili přečíslení tří na jednoho a nevyužili ani přesilovku. Trest přišel vzápětí, Michajlovič inkasoval v rozmezí šesti a půl minuty čtyři góly a Panteři v první pauze prohrávali 1:4.

V prostřední třetině se sice domácí dvakrát dostali do kontaktu díky dvěma trefám Hrabala a Kostky, jenže pořád nedůsledně bránili a tak před závěrečnou částí ztráceli dva góly. Snaha o vyrovnání v poslední pasáži vyzněla do ztracena a Panteři tak doma prohráli v této sezoně už druhý zápas.
Napravit nečekané klopýtnutí můžou už tuto sobotu, kdy od 18 hodin hostí v Městské hale mistrovské Vítkovice.

Komentář asistenta trenéra domácích, pana Miroslava Koníčka: Začátky utkání nám vždy vyjdou co se týče aktivity, ale sráží nás neproměňování šancí a následné obdržené góly z první šance hostí. Musíme takové góly hodit za hlavu a zvednout se a pokračovat v aktivní hře a proměňovat šance. Není možné vynechat jediný souboj v zápase, jedinou přihrávku... V superlize to týmy umí trestat. Děkujeme soupeři za utkání a šťastnou cestu. My se jdeme připravit na Vítky."

Komentář vedoucího hostů, pana Filipa Hanžla: "Od příjezdu super nálada týmu se promítla do celého zápasu. Díky soupeři i rozhodčím za zápas."

Další domácí zápas odehrají Panteři v sobotu 26. 10. 2019 od 18:00 proti 1. SC Tempish Vítkovice