Panteři vedli o tři branky, na Spartě ale nebodovali

Přes výbornou 1. třetinu nakonec odjely Otrokovice z Prahy bez bodů.

Superliga 2019/2020, 13. kolo, ne 24.11.2019, UNYP Arena
Sparta
6:4
0:3, 4:0, 2:1

ACEMA Sparta Praha - Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE 6:4

branky: 29. Lukáš Ujhelyi, 33. Josef Juha, 35. Milan Garčar, 38. Jakub Kolstrunk, 46. Marek Zouzal, 47. Jan Marvánek - 1. Filip Hrabal, 10. František Vykopal, 16. František Vykopal, 57. Petr Kittel; rozhodčí: Jakub Furmánek - Vlastimil Šolc; vyloučení: 1:0; využití: 0:0; diváků: 280; zásahy brankářů: Martin Beneš 14 - Kevin Majrich 18; po třetinách: 0:3, 4:0, 2:1;

Sestřih branek:

Sparta: Beneš (Zítka) - Křenek, Marvánek, Ježek, Bartoš, Garčar, Zeman - Kolstrunk, Juha, Ujhelyi, Zouzal, Velc, Pažák, Burian, Lang, Hurt, Kocián, Čermák, Cáp
PANTHERS OTROKOVICE B: Majrich (Michajlovič) - Nagy, Zimmer, Szweda, Kostka, Blažek, Kvapil - Pešat, Kittel, Jurčík, Gál, Haša, Červenka, Hrabal, Vykopal, Koláčný, Ďuriška, Zdražil

Ani bod nezískali florbalisté Hu-Fa Panthers Otrokovice ze série tří zápasů proti vedoucímu triu superligy. V neděli podlehli v hale Sparty Praha 4:6, přestože vedli o tři góly.

Do brány Panterů se potřetí v sezoně postavil mladík Kevin Majrich, který držel čisté konto až do 29. minuty. Hosté v té době vedli díky skvěle sehrané úvodní třetině 3:0. Skóre otevřel už po 39 sekundách Hrabal, do přestávky se pak ještě dvakrát prosadil Vykopal.
Prostřední třetina však hostům vůbec nevyšla. V rozmezí necelých deseti minut Majrich čtyřikrát kapituloval a Panteři před závěrečnou částí prohrávali 3:4. A když pak po dvou slepených gólech ztráceli rázem tři branky, vzali si oddechový čas. Ani ten ale mužstvu nepomohl, v závěru už jen korigoval Kittel při power play. Následnou přesilovku zvýrazněnou odvoláním gólmana hosté nevyužili.
Po polovině základní části tak Panteři klesli na sedmé místo. Příští dva duely odehrají doma, nejbližší v neděli proti Ostravě.

Komentář asistenta trenéra hostů, trenéra Koníčka: Je smutné, až tristní, že naši nejzkušenější hráči nejsou schopni dodržovat pokyny. Výkon a přístup většiny hráčů v dnešním zápase byl skvělý, Spartě jsme dost zavařili, ale sami jsme si to dneska promr...ali. Jdeme se soustředit na druhou polovinu soutěže a ukážeme, že si zasloužíme být nahoře.

Komentář trenéra domácích, trenéra Skaličky: Dnes jsme odehráli kvalitní utkání balonku. Toto je hra, na které chceme stavět. Od druhé třetiny jsme začali proměňovat šance a dovedli utkáni do vítězného konce. Děkujeme soupeři i divákům.

Další domácí zápas odehrají Panteři v neděli 1. 12. 2019 od 18:00 proti FBC ČPP OSTRAVA.